Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Numune Hastanesi Kendi Elektriğini Üretemedi!

Numune Hastanesi Kendi Elektriğini Üretemedi!
1.225
14 Ağustos 2018 - 14:17

Sivas Numune Hastanesi Trijenarasyon sistemiyle kendi elektriğini üretecekti. Yetkililer bu sayede Numune Hastanesinin aylık 200 bin TL kar elde edeceğini açıklamıştı, ancak proje hayata geçirilemedi.

Numune Hastanesi Kendi Elektriğini Üretemedi!

Geçtiğimiz yıl Numune Hastanesinin kendi enerjisini kendi üretecek noktasında yaptığı açıklamalar havada kaldı. Doğalgaz kullanılarak hastanenin kendi elektriğini kendisinin üreteceğini açıklayan yetkililer hastanenin yılda 200 bin TL kar elde edeceğini açıklamışlardı. Hazır kurulu olan sistemle ilgili bazı eksiklikler olduğunu açıklayan yetkililer, “Yeni Numune Hastanesinde trijenarasyon sistemi kurulmuştu. Bu sistem sayesinde doğalgazla elektrik enerjisi üreteceğiz. Bu sistem sayesinde aylık 200 bin TL kar elde edeceğiz” demişti.Sistemin 2 yıldır çalışmadığını ancak bir firmayla anlaşma sağlandıklarını ve sistemin devreye gireceğini açıklayan yetkili kişiler, “Sistem iki senedir çalışmıyordu. Sistemi devreye sokmak amacı ile ihaleye çıktık. İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalayacağız. Firma sözleşmenin imzalanmasının ardından sistemi devreye sokacak. Sistem devreye girdiğinde Kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Aylık 200 bin TL karımız olacak. Bu sistem sayesinde muhtemelen Türkiye’deki hastaneler içerisinde tek olacağız” ifadelerini kullanmıştı. Ancak aradan 1 yılı aşkın süre geçmesine rağmen hastane kendi elektriğini kendi üretemedi.

TRİJENERASYON NEDİR?

Trijenerasyon kojenerasyon sisteminin genişletilmiş biçimidir. Var olan sisteme eklenen soğutma sistemleriyle üretim; “Elektrik + Isıtma + Soğutma” haline gelir. Bu sistemde de, kojenerasyon sistemlerinde olduğu gibi, tamamen aynı miktarda yakıt kullanılır. Soğutma, ortaya çıkan ısı enerjisinin bir bölümünün bu işe yönlendirilmesiyle elde edilir. Böylelikle, sistemin kullanılabileceği alan ve sektör sayısı artmaktadır. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 17
  • Hayır --> 72
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58