DOLAR 28,8917 % -0.11
EURO 31,2352 % -0.44
STERLIN 36,4598 % -0.32
FRANG 33,0235 % -0.32
ALTIN 1.876,33 % -0,44
BITCOIN 1.261.697 4.088

Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Elâzığ’da Hakemlere Çirkin Saldırı” Başlıklı Yazısı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Elâzığ’da Hakemlere Çirkin Saldırı” Başlıklı Yazısı

Belediye Spordan Zirveye Devam

Merhaba değerli dostlar yeni bir güne yeniden sizlere merhaba okuyucu dostlarımız geçtiğimiz hafta ekranlarında üzücü tabloyla karşılaştıklarını maalesef birlikte tanık olduk.

Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Elâzığ’da Hakemlere Çirkin Saldırı” Başlıklı Yazısı

Sporda bir Demokrasi kavramı vardır ,herkesin bir müsabakada galip gelmesi bireyin yani taraftarın temel arzusudur elbette ,fakat her yarışmanın kendine göre yönetmelikler kural ve kaideleri vardır degilmi?

Elazığspor-Kelkit spor karşılaşmasını yöneten hakemlerimiz den Burak Yücetag,Tolga Dede,Sinan Günaydın,ve 4.hakem Furkan Bakan’a müsabaka bitiminde Elazıg spor taraftar ve yöneticilerinin tribünlerdeki koltukları kırarak saha atmaları sonucunda biri polis olmak üzere bir hakem arkadaşımızın yaralanmasına sebep olmuşlardır.

Hatta devre arasında Elazıg sporlu bir yönetici gelerek hakem odasına tekme yumruk atarak hakem arkadaşlarımızı tehdit etmesi ne kadar seviyesiz bir davranıştır. senin tehlikeli bölgede olman hakemleri bağlamaz onlar müsabakalarını yönetmiştir kaldı ki senin takımın galip olduğu halde nedir bu hırçınlığınız hakemi kanlar içinde bırakmak bana göre bir vahşettir, o kanlar içindeki hakemi görünce hiç mi vicdanının sızlamadı senin yobaz adam.

Sporun centilmenlik ve, fair-play çerçevesi içinde dostluk ve kardeşliğin birlikteliğin evrensel kurallar içinde olması gereken temel bir kavram olduğunu unutmamanız lazım

Kelkit spor antrenörünün de müsabaka anında karşı takım taraftarlarına karşı tutum ve hırçınlığı da bunun ateşlenmesine sebep olduğunu sonunda bu tür saldırıların gelişmesine olanak sağladığı belirtildi.

Bu konuyla ilgili Sivas TFFHGD Başkanı Çetin Güç yetmez’’ ve İl Futbol Hakem Kurulu başkanı Barış Yüksektepe yayımladıkları açıklamalarda bu menfur ve çirkin saldırıyı kınadıklarını yapılanların Tüm Ülkede üzüntüyle karşılandığını bu tür hareketlerin sporumuz adına üzücü olduğunu bunu şiddetle kınadıklarını hukuki yollardan gereken işlemlerin yapılacağını ‘’belirttiler

Sivasspor –Karagümrük karşılaşmasına gelince her iki yarıda da beklenilen değil beklenmeyen bir futbol oyun görüntüsü vardı sahada kötü futbolun soncuda skoru da kötü oluyor maalesef değerli dostlar .

Sivasspor her iki yarıda da galibiyeti hak eden bir futbol oynamadı doğrusu beraberlik seyrinde giden bir karşılaşmaydı akıl almaz hatalar savunma ile merkezin kopuk irtibatı gereksiz pas hataları Uğur’un hatası sonucu öncesi devam ‘’VAR ‘’kararıyla penaltı ve ihtar doğru bir karar penaltı idi hakem bazı kararlarda çok acemi davrandı Sivas lehine verilmesi gereken bazı ihlalleri es geçti.

Önümüzdeki hafta Beşiktaş sporla karşılaşacak olan Sivasspor’un artık bundan böyle kaybetme lüksü olmamalı, döviz kuru nedeniyle ekonomik nedenlerle istenilen transferin yapılamadığını belirten Rıza Çalımbay ‘’ bundan sonraki müsabakalara bakacağız Beşiktaş maçında hamle yapacaklarını’ ’söyledi.

Sivas belediye spor ise grubundaki derbi niteliği taşıyan sahasında oynadığı Çorum spor karşısında her ilk yarıda yapılan baskı sonucu gelen bir derin pasa mükemmel bir vuruşla topu ağlara gönderen Gökhan Çetinus takımını 1-0 öne geçirdi oyunu daha çok orta merkezde taşıması sonucu belediye spor isabetli paslarla rakip kalede daha fazla görünerek rakibine gol imkanı vermedi.

Müsabakayı Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin Kulüp Başkanı Hakan Genç ve kalabalık bir taraftar grubu izledi gün geçtikçe belediye spor tribünleri kabul görmeye başlayınca buda dolaysıyla sahaya yansıyarak skorların alınmasına bir katkı sunmuş oluyorlar.

İkinci yarıya Yusuf Tokuş hoca hamlesini yaparak daha fazla rakip savunma hattında olmaya başlayınca kontra bir toptan doğan pozisyon sonucu Abdullah Topkara takımının 2. Golünü atarak takımını rahatlatarak önemli bir engeli daha aşmış oldular.

Kulüp başkanı Hakan Genç ‘’ Önümüzdeki hafta çok kritik bir final maçı sayılacak Bodrum spor karşılaşması ardından sahamızda yine iddialı ekiplerden Van spor la karşılaşacaklarını bunun önemini bildiğim için yönetimle konuşup bir pirim konması yönünde bir planımız var ‘’dedi

Belediye spor şehirde gün geçtikçe beğeni ve taraftar çekmeye devam ediyor buda zirvede olması oynanan futbol tribünlerin dolmasına ve insanların avdet etmesini sağlamış oluyor. Sivas belediye spor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş ve sporcularını bir kez daha kutlar başarılar dilerim.

Değerli dostlar 26.02.2022 Cumartesi günü saat: 19.00 da 4 Eylül stadyumunda Sivasspor-Beşiktaş spor karşılaşmasında buluşmak dileğiyle.

Kendinize iyi bakın, sağlıkla kalın Görüşmek dileğiyle efendim

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP