Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken "Ekonomi Büyüyor"Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

27 Ocak 2021 - 07:36

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken “Ekonomi Büyüyor”

Son Güncelleme :

02 Aralık 2019 - 17:19


Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken “Ekonomi Büyüyor”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2019 yılı üçüncü çeyreği Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verilerini değerlendirdi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken “Ekonomi Büyüyor”

Eken, Ülke ekonomisinde yaşanan durağan dönemin yerini büyümeye bırakmaya başladığının en önemli göstergesinin ekonomideki büyüme olduğunu söyledi.

Eken, “Türkiye ekonomisi 2019 yılı 3. Çeyreğinde yüzde 0,9 oranında büyüme gösterdi. Faiz oranlarındaki düşüş, ülkede devam eden istikrar büyüme sürecini yeniden başlatmış oldu. 2018 yılında başlayan ekonomik durgunluk ve daralma 2019 yılının son çeyreğinde normalleşme sürecine girildiğinin en önemli göstergesidir.

Ülkemize yönelik yapılan ekonomik saldırılarda alınan yerinde kararlar ve istikrarlı uygulama ile atlatılmıştır. Genel Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da dediği gibi çalkantılı süreci geride bırakıyoruz. Reel sektörümüz için çok önemli ve değerli olan faiz indirim politikasının olumlu etkilerini ilerleyen dönemde daha net göreceğiz” dedi.

Ülkemizin 2020 yılında ekonomik büyümeyi sürdüreceğine olan inancını yineleyen Eken, “Sivas’ımız açısından da yatırımcıların gözü kulağı Demirağ OSB’nin 6. Bölge teşvik kapsamına alındığı kararnamesinin imzalanmasında. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın kararnameyi imzalamasıyla ilimize yönelik yatırımcılar peş peşe gelecektir” şeklinde konuştu.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.