REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Eğitimde Diriliş Derneği 'nden Öğretmenlere Tatil TavsiyeleriBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

21 Ocak 2022 - 07:38

Eğitimde Diriliş Derneği’nden Öğretmenlere Tatil Tavsiyeleri

Eğitimde Diriliş Derneği’nden Öğretmenlere Tatil Tavsiyeleri
Son Güncelleme :

28 Mart 2020 - 18:26

Eğitimde Diriliş Derneği ‘nin insan tasavvuru, ruh ve beden sağlığını bir arada gerçekleştirerek içinde yaşadığı toplumun değerleriyle barışık şahsiyetler yetiştirmektir. Derneğimizin aile tasavvuru ise sevginin, bereketin, huzurun ve saygının olduğu devasa sütunlardan oluşmuş bir dünyadır.

Eğitimde Diriliş Derneği’nden Öğretmenlere Tatil Tavsiyeleri

Aile rahmettir; sevgi ailenin bereketidir. Aile, bireylerinin huzur sığınağı; toplumun mayasıdır.

“Yuvayı dişi kuş yapar” gerçeği yüzyıllardır değişmemiştir. Ancak sıcak ve gerçek bir huzur yuvasının devamı anne, baba, çocukların birlikte özverili gayretleriyle mümkündür.

Sevgi üzerine bina edilen yuvanın saadeti, aile fertleri arasında güzel davranışın ve ahlakın, hak ve sorumlulukların, bir çarkın dişlileri gibi düzenli çalışmasıyla temin edilir.

Koronavirüs salgını dolayısıyla her zamankinden daha fazla birlikte zaman geçirdiğimiz gökkuşağı mutluluğu olan ailemizde, aile bireylerinizin her birinin ayrı ayrı özelliklerinin farkına varıp onlarla doya doya muhabbet etmenin zamanı yakalanmıştır.

Bu vesileyle bir sohbet teneffüsünde, annemizin demlemiş olduğu çay, şaire şu dizeleri söyletir:

“Bir gurbet dönüşü içilen çayda

Bin yıllık huzuru demlemiş annem.”

Ailenin her bir ferdi için de şairler dizelere inci dizmiştir. Modernizmin idealinin ailesizlik olduğu düşünüldüğünde, derneğimiz bu incilere sahip çıkmak için sizlere bir takım öneriler sunmaktadır.

Köy odası geleneğinden bugünlere gelmiş aile yapımızda büyüklerin sözlerine kulak verilir; onların, tecrübelerinden istifade edilirdi.

Öncelikle belli saatler arasında aile büyüğümüzden hayat dersi dinleyerek bu salgın hastalık zamanını verimli geçirebiliriz.

Sonra yelkenlerimizi kendimize açıp Mustafa Kutlu’nun “Hayat Güzeldir “ hikâyesine dümeni kırabiliriz. Akşamları kendi sessiz sinemalarımızı, aile fertlerine anlatıp bol bol hoş vakit geçirebiliriz.

Eğitimde Diriliş Derneği olarak bu sıcak ocağın tütmesi ve incilerin dağılmaması için farklı çalışmalara imza atma niyetindeyiz. Her gün saat 20.00’de on-line olarak genel kültür bilgi yarışması düzenlemekteyiz.

Kazanan yarışmacı, eğitimdedirilis.org sitesinde saat 12.00-13.00 arasında duyurulmakta; birinci olan yarışmacının adresine, kitap ve sürpriz ödüller göndermekteyiz.

Bu faaliyetimizin amacı, bu çağın hayat denizinde aile olarak birlikte yol almaktır. Aile bireylerinin arasındaki iletişimin parça parça edilmesine sivil toplum kuruluşu olarak set çekebilmektir. Bu etkinliklerin neticesi olarak da kademe kademe ailenin güzelliklerini görerek içimize sindire sindire yaşarız.

Dünyaya, dünyada kaldığımız sürece bağlanır; bütün bu güzelliklere imza atarken sağlıklı bir aile olmanın sırlarını keşfetmiş oluruz.

Diğer taraftan kurulduğumuz günden beri dernek üyelerimiz ile sık sık yaptığımız kitap okuma ve kitap tahlilleri faaliyetlerini bu sıkıntılı günlerde evinden dışarı çıkamayan başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimize de tavsiye ediyoruz.

Bu amaçla yazar Yusuf KAPLAN tarafından oluşturulan “Önümüzü açacak bir öncü kuşak için 100 Kitaplık Okuma Listesi”ni tüm eğitim çalışanları için şiddetle öneriyoruz.

Ayrıca her eğitimcinin izlemesi gereken, bir de film listesi oluşturduk.

Ülkemizde ve tüm dünyada süren bu sıkıntılı günleri hep beraber sağlıklı bir şekilde anlatmayı temenni ediyoruz.

Büyük Sivas Haber


REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.