Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerDüğün Salonları Mağdur! Okul Salonları Kiralanmasın!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Düğün Salonları Mağdur! Okul Salonları Kiralanmasın!
14 Kişi Okuyor
03 Temmuz 2018 - 14:56

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, okul salonlarının düğün soluna işleten esnafı mağdur ettiğini belirterek, bu uygulamaya biran önce son verilmesini istedi. Sivas Düğün salonları

Düğün Salonları Mağdur! Okul Salonları Kiralanmasın!

Sesob Başkanı Beşir Köksal, özellikle okulların ruhsatı olmadığı halde, salonlarını düğün, nişan ve özel günler için kiraya verdiğini bunun da bu sektörde çalışan esnafları ve mahalle sakinlerini mağdur ettiğini söyledi.

Esnaf teşkilatının girişimleri neticesinde birkaç yıldır okul salonlarının kiraya verilmesinin yasaklandığını, bu uygulamanın hem vatandaşlar hem de bu sekterde faaliyet gösteren esnafı memnun ettiğini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, uygulamanın sona erdirilmesinden ve okulların salonlarının tekrar düğün salonuna dönüştürülmesinden rahatsız olduklarını dile getirerek, “Düğün salonlarımız belirli aylarda faaliyet göstermektedir. İşletme sahipleri yatırım yaparak istihdam sağlamakta, devletine vergisini de ödemektedir. Ancak, çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarımızın salonlarının düğün, nişan ve özel günlerde kiraya verilmesi , esnafımızı zor durumda bırakmaktadır.

Okul salonlarının birkaç yıl aradan sonra tekrar kiraya verilmeye başlaması esnafımızı ve gürültüden rahatsız olan mahalle sakinlerimizi de rahatsız etmiştir. Gerek işletmecilerimiz, gerekse de mahalle sakinlerimiz şikayetlerini dilekçe ile de bizlere iletmişlerdir. Alınan bu kararın tekrar gözden geçirilerek esnafımızın ve mahalle sakinlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Bu konuda okullarda görev yapan idarecilerinin ve Okul Aile Birliği Başkanlarının hassas olmalarını isteyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, okul salonlarının öğrenciler tarafından kullanılmasını, düğün salonu ve buna benzer şeyler için kiraya verilmesi gerektiğini kaydetti.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, ülke ekonomisine katkı sağlayan bu işletmelerin, bu mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerin gerekli duyarlılığı göstermelerini talep etti.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, kamu kurum ve kuruluşların esnafın işini yapmasına da karşı olduklarını birkez daha dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 136
  • Hayır Aday Olmamalı --> 522
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558