Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Doğalgazın Gelmesi İçin En Büyük Mücadeleyi O Verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğalgazın Gelmesi İçin En Büyük Mücadeleyi O Verdi
6 Kişi Okuyor
08 Aralık 2016 - 9:43

Sivas Doğa Koleji Kurucu Temsilcisi Mustafa Eken, Erzincan Karayoluna doğalgazın getirilmesi için verdiği mücadeleyi kazandı.

Nisan ayında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) meclis toplantısında, konuyu gündeme taşıyan Eken, yapılması gereken çalışmalar hakkında bir takım bilgiler vermişti. Hatta konuşmasında Erzincan Karayolunda doğalgazın olmadığını ve bunu birçok yetkili mevkilerdeki kişilerin bilmediğini kaydeden Eken, konuyu gündeme taşımasının ardından aradan geçen kısa bir süreç sonrası Erzincan Karayoluna doğalgazın gelmesini sağlayan en önemli kişi oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eken, şu ifadelere yer verdi:

“8 Nisan tarihinde STSO Meclis toplantısında, Erzincan Karayolu üzerinde doğalgazın olmadığı ve bu yüzden tüm yetkililerden destek istemiştik. Bu olaya başından bu yana SİDAŞ Müdürümüz olaya çok sıcak baktığını ve olması gerektiğini sürekli dile getirmişti. Fakat kendisini aşan mevzular oluyordu. Bundan dolayı bende üzerime ne düşüyorsa gerek Doğa Okulları olarak gerek şahsım meclis üyesi olarak yanında olacaklarımı bildirmiştim. Takiplerim sonucunda çok engeller çıktı ama biz bunları bir şekilde aştık. Bu aşamada gerek Karayolları Genel Müdürümüz, gerek AK Parti İl Başkanımız, tabi ki başta SİDAŞ Müdürümüz olmak üzere bir çabayla bugün doğalgaz sistemini Erzincan Karayolu üzerine getirmeyi başardık. Çok şükür mücadelemiz sonucunda yıllardır gelmeyen doğalgazı bölgeye getirdik ve 15 Kasım itibari ile kullanmaya başladık.

Demek ki neymiş, mücadele verilince oluyormuş. Elimizden geldiği sürece memleketimiz adına üzerimize ne düşüyorsa Allah’ın takdiri ile yapmaya gayret edeceğiz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 51
  • Hayır Aday Olmamalı --> 186
Gönder
Sonuçlar