DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.262.600 -2.616

Devlet Bahçeli hutbeyi eksik okuyan imama sert çıktı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Devlet Bahçeli hutbeyi eksik okuyan imama sert çıktı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cuma hutbesinde şehitlerle ilgili bölümü okumadığı gerekçesiyle imamı dövdüğü darp ettiği iddia edilen Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e sahip çıktı. Baskı altında olduğu için okumadığını söyleyen imama tepki gösteren Bahçeli, “Kuldan korkanın Allah’tan korkusu olmaz. Daha sonra küçücük çizikten darp raporu almak Müslümanca bir tavır değil. ” dedi.

Devlet Bahçeli hutbeyi eksik okuyan imama sert çıktı!

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı Burak Akeller, cuma namazı için gittiği Bahçelievler Camisinde, hocanın hutbede şehitler ile ilgili paragrafı okumamasına tepki gösterdi.

Tartışmaya dönüşen olayda imam, arp raporu alıp kaymakamdan şikayetçi oldu. Olayın ardından İçişleri Bakanı Yerlikaya, inceleme başlatıldığını açıkladı.

İmam-kaymakam kavgasını ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Kaymakama açık destek çıkan Bahçeli, “Tertemiz alnından öpüyor onu yetiştiren anasının babasın tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi. Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“İlçe kaymakamımız cemaatin arasındayken imam şehitlerimize rahmet içeren bölümü es geçmiş ne hikmetse. Şehitlerimize rahmet dilemeyen imamı uyarıp doğru okunmasını sağlamıştır. Sen devletin imamısın kim baskı yapabilir diye çıkışmıştır.

Kuldan korkanın Allahtan korkusu olmaz. Daha sonra küçücük çizikten darp raporu almak Müslümanca bir tavır değil. Müslüman nefret saçmaz, Allah’tan başkasına asla eğilmez. Kaymakamımızı alnından öpüyor, onu yetiştiren anne babasına teşekkürlerimi sunuyorum. Konu ile ilgili hassasiyet gösteren Yerlikaya’ya teşekkür ediyorum. Bu hadiseyi fırsat bilip kaymakama saldıranları biliyoruz.

Sefil amaçlarını biliyoruz ancak hiçbirine pabuç bırakmayacağız. Şehitlerimiz milletimizin gönlündedir. Cumhur’a husumet duyanlar saklandıkları deliklerden dışarı fırladı. Maklubeye kaşık sallayan alçaklar ortaya döküldü.

Bayraksızlar, fetö’cüler hemen kendilerini ele verdi. Mesele sadece bir kaymakam ile imam arasında geçen olay değil. Serok Ahmet, imamın darp yalanını servis etmen, şahsın adına münafıklık alametidir. Hutbede okunmayan bölümü buradan paylaşıyorum.” (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP