hava
DOLAR 18,6142 % % -0.1
EURO 19,4233 % % -0.06
GRAM ALTIN 1.053,12 % % 0,13
ÇEYREK A. 1.721,85 % % 0,13
BITCOIN 313.036 % -1.307
SON DAKİKA
Google News

Bakan Yılmaz Devir Teslim Töreni! Bir Kişi Hariç Herkes Oradaydı!

Son Güncelleme :

12 Temmuz 2018 - 16:35

Bakan Yılmaz Devir Teslim Töreni! Bir Kişi Hariç Herkes Oradaydı!

Milli Eğitim Bakanlığında devir teslim töreni yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak açıkladığı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan törenle Sivas’ın sevilen ismi önceki Bakan İsmet Yılmaz’dan görevi devraldı.

Bakan Yılmaz Devir Teslim Töreni! Bir Kişi Hariç Herkes Oradaydı!

Törene Sivas Valisinden Siyasilere, Bürokratlardan Oda Başkanlarına adeta bütün Sivas akın ederken Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın törene katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Törende konuşan eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Eğitim bakanlığına ehliyet ve liyakat ilkeleri çerçevesinde sayın bakanımızdan daha iyi bir atama yapılamazdı. İnanıyorum ki sayın bakanımız aldığı emaneti, aldığı bayrağı çok daha iyi bir seviyede kendisinden sonra gelenlere teslim edecektir. Bu yolda Allah yar ve yardımcısı olsun. Dualarımız ve kendisine desteğimiz kendisiyle birlikte olacaktır. Aldığı emanette kesinlikle çok daha iyi bir noktada kendinden sonra geleceklere teslim edeceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum. Atamanın yapıldığı andan bu ana kadar, herkes eğitimde ‘Bu kadar isabet olamazdı’ diyor değil mi. Dolayısıyla sayın bakanımı tebrik ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini, dünya ile rekabet anlamında yeni bir çağın müjdelerini ortaya koymak gibi hedeflerinin olduğunu belirterek, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza bana böyle bir görev verdiği için şükranlarımı arz ediyorum. Öğretmen arkadaşlarımın benim şahsımda Milli Eğitim Bakanlığı’nın koridorlarında temsil edildiğini asla unutmamalı ve aklımızda, düşüncemizde, gönlümüzde tüm hissiyatı taşıdığımızı tekrar vurgulamak isterim. Tek güvencem öğretmen arkadaşlarımız, meslektaşlarımız. İnşallah bu güveni sarsmamaya ve beklentileri karşılamaya gayret edeceğiz” dedi.
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol