DOLAR 33,0834 % 0.14
EURO 36,0728 % 0.03
STERLIN 42,9435 % 0.08
FRANG 37,0059 % 0.11
ALTIN 2.636,20 % 0,55
BITCOIN 65.708,00 1.47

Demirgil müdahale etti! Sivas Hazır Giyim Fuarı iptal edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Demirgil müdahale etti! Sivas Hazır Giyim Fuarı iptal edildi

Sabah saatlerinde “Başkan Demirgil Vali, Belediye Başkanı ve STSO Başkanına Seslendi” başlığı ile yayınladığımız haber sonrası beklenen oldu. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yapılan girişimler sonucunda 26 Haziran tarihinde yapılacak olan Sivas Hazır Giyim Fuarının iptal edildiğini açıkladı.

Demirgil müdahale etti! Sivas Hazır Giyim Fuarı iptal edildi

Sivas’ta farklı alanlarda fuarların açılmasının esnafı mağdur ettiğini bu konuda da her zaman yerel esnafın yanında olduklarını dile getiren Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, 26-30 Haziran tarihleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası’nın izni ile yapılacak olan Giyim Fuarının yapılan görüşmeler ve girişimler sonucunda iptal edildiğini ifade etti.

Giyim Fuarının bilgileri dışında açılacağını ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunarak iptal edilmesini sağladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak yerel esnafımızı ve tüccarımızı her konuda destekliyor ve onların yanında yer almaya çalışıyoruz. Vergisini ödeyen, kirasını kazancı ile karşılayan esnaf ve sanatkarlarımız zor ve sıkıntılı bir süreçten geçerken, fuarların açılması elbette esnafımızı etkilemektedir. Bizler esnafın temsilcileri olarak yerel esnafımızın mağduriyet yaşamaması için gayret gösteriyoruz. Her zaman yerel esnafımıza sahip çıkmaya , onların sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürürken, fuarlar açılarak esnafımızın zarar görmesini asla kabul etmiyoruz. Giyim fuarının da açılmasına karşı olduğumuzu sürekli ifade ediyoruz. Fuarın açılacağını duyduktan sonra Valiliğimiz, Belediyemiz ve Ticaret Odamızla yaptığımız görüşmeler ve girişimlerimiz olumlu sonuç vermiştir. 26-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Hazır Giyim Fuarı girişimlerimiz neticesinde iptal edilmiştir. Esnafımızın yanında yer alan ve fuar konusunda hassasiyet gösteren başta Valimiz sayın Yılmaz Şimşek’e, Belediye Başkanımız sayın Dr Adem Uzun’a, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, yerel esnafın kalkınması için her zaman esnafın yanında olmaya , menfaatlerini korumaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Mert akarsu 24 Haziran 2024 / 20:11 Yanıtla

Hakan demirgil oda baskani olarak buyuk basariya imza atmış bravo kardesim oda olarak memlekette birtane bilboldunuz yokoda olarak he sorunu bitirdinizde fuar iptalimi kaldi biraz vizyonel olmak lazim.

Ayaz 24 Haziran 2024 / 19:57 Yanıtla

İyi halt etmiş 3 tane esnaf için vatandaşın faydasına olacak bir şeyi iptal etmişler.