DOLAR 27,1292 % -0.01
EURO 28,8829 % -0.09
STERLIN 33,3212 % -0.11
FRANG 30,0003 % 0.07
ALTIN 1.678,49 % 0,24
BITCOIN 725.194 -0.953

Hızlı Trene Hazır mıyız Diye Sorulmayan Esnaflar Ziyaret Edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hızlı Trene Hazır mıyız Diye Sorulmayan Esnaflar Ziyaret Edildi
blank
blank

8 Mayıs tarihinde Sivas Valiliği koordinesinde Yüksek Hızlı Tren ile ilgili Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirilen ve Belediye Başkanı, STSO Başkanı, TÜRASAŞ, Kültür Müdürlüğü gibi kurumların müdür ve temsilcilerinin yer aldığı değerlendirme toplantısına davet edilmeyen SESOB konuyla ilgili Sivas Valiliğine tepki göstermişti.

Hızlı Trene Hazır mıyız Diye Sorulmayan Esnaflar Ziyaret Edildi

“Hızlı Trene Sivas ne kadar hazır ve neler yapılması gerek ?” gibi hususların değerlendirildiği düşünülen toplantıda şehirde hızlı trenle gelen vatandaşların en fazla muhatap olacağı esnafların temsilcisinin olmaması garip karşılanmıştı.

22 bin esnafın temsilcisi olan SESOB Başkanı Hakan Demirgil’in toplantıya davet edilmemesi milletvekili adaylarının davet edildiği istişare toplantılarında da ciddi eleştirilere neden olmuştu.

Sivas esnafını doğrudan ilgilendiren ve şehrimize dışardan gelenlerin doğrudan muhatap olacağı kişilerin başında gelen esnafların bu toplantının dışında tutulması kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.

Bir çok esnaf, gerçekleştirilen toplantıya davet edilmemelerinde kasıt ararken toplantının da çözüm üretmek amaçlı değil de usulen yapıldığı şeklinde yorumlar yaptı.

VALİ ESNAFLARI ZİYARET ETTİ!

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, sanayi esnaflarıyla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dineldikten sonra işyerlerini ziyaret etti.

Yeni Ata Sanayide bulunan esnafların organizesi ile yapılan kahvaltı programına Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile birlikte katılan Vali Yılmaz Şimşek, esnafların sorunlarını da dinledi.

Sanayi esnafının sofrasına misafir olan ve esnaflarla birlikte kahvaltı yapan Vali Yılmaz Şimşek, kahvaltı sonrasında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile birlikte Yeni Ata Sanayi’de bulunan esnafları işyerlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Vali Şimşek, esnafları ziyaret ettiklerini, sorunlarını dinlediklerini ifade ederek, fırsat buldukça esnaflarla birlikte olmaya devam edeceklerini ifade etti. HABER MERKEZİ

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP