SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

CÜ Öğrenci Konseyi nden Otobüs Fiyatlarına Tepki

CÜ Öğrenci Konseyi nden Otobüs Fiyatlarına Tepki
Bu haber 16 Mayıs 2017 - 8:35 'de eklendi

Sivas’ta toplu taşıma araçlarında yapılan zam sonrası tepkiler sürüyor. Son olarak Cumhuriyet Üniversitesi  CÜ Öğrenci Konseyi ’de yapılan artışlara tepki gösterdi.

CÜ Öğrenci Konseyi

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise öğrenciler hakkında, “Öğrencilerimiz  merkezde pahalı evlerde oturmak yerine daha uzak yerlerde ucuza oturabilecekler. Öğrenci kardeşlerimize fırsat sunmak adına bu adımın önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullansa da, henüz otobüs toplanma merkezinin üniversiteye yapılmadan zam yapılması, öğrenci konseyinin gösterdiği bu tepkiyle öğrenciler için fırsat olmadığı anlaşılıyor.

Tepkilerini sosyal medya ortamında yayınlayan Öğrenci Konseyi, şu ifadelere yer verdi;

“Halk Otobüslerinin fiyatlarında yapılan zamlarla ilgili bugün Sivas Belediye Başkanı Danışmanı Erdoğan Yuvacı ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede zamların orantılı dağılmadığının;

*1.20 lira olan Öğrenci Kartı (İndirimli Kent Kart) ücretinin 1.50 liraya,

*1.75 olan Tam Kart ücretinin 2.00 liraya,

*2.00 lira olan kartsız kişi ücretinin 2.75 liraya çıkartılmasının tepkisini gösterdik.

2014 yılında Belediye Meclisinin Ağustos ayındaki kararı bize yapılmış en son zam olarak yansıtılmaktadır . 3 yıldır zam uygulanmaması gerekçe olarak gösterilmiştir .

Bu doğrultuda Belediye Başkanı Sami Aydın ile görüşmek için randevu aldık. Görüşmeler doğrultusunda gerekli açıklamalar tarafımızca yapılacaktır .Alınan karara tepkimizi sonuna kadar göstereceğiz.

C.Ü. Öğrenci Konsey Başkanı Emrullah Gök”


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA