Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Çocuklara Taekwondo Eğitimi Verilecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çocuklara Taekwondo Eğitimi Verilecek
1.248
02 Kasım 2016 - 14:34

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan, Türkiye Taekwondo Federasyonu İcra Kurulu Koordinatörü Ramazan Erçin, Güney Kore Büyükelçiliği proje koordinatörü Sang Hoo Park ile birlikte Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.

Güney Kore ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tarihsel bir geçmişe dayandığını belirten Türkiye Taekwondo Federasyonu İcra Kurulu Koordinatörü Ramazan Erçin, federasyon olarak Kore Büyükelçiliği ile ortak bir proje hazırladıklarını kaydetti. Yapılan proje kapsamında spor yapma imkânı bulunmayan çocuklara spor yapma imkânı sunulacağını, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedeflediklerini vurgulayan Erçin, ilimizde belirledikleri okullarda çocuklara taekwondo eğitimi verileceğini ifade etti.

Güney Kore Büyükelçiliği Proje Koordinatörü Sang Hoo Park ise Tekvando Federasyonu ile başlatılan projenin Sivas’ta yeterli alt yapı mevcut olduğu için hayata geçirileceğini ifade etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan ise Sivas Demirspor Kulübü olarak 600’ü aşkın sporcuya hizmet verdiklerini belirterek “Yarışmacı zihniyetten çok toplumda ahlaklı nesiller yetiştirmeyi ilke edindik. Vali Davut Gül bize her projede destek veriyor. Bu projede de yanımızda olacağını söyledi. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Vali Davut Gül ise spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını vurgulayarak, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak tüm projelere açık olduğunu ifade etti. Yapılan projenin Sivas için önemli olduğunu vurgulayan Gül, “Sivas’ta spor ve sporcu altyapısı gün geçtikçe gelişip, güzelleşiyor. Özellikle tesisler açısından birçok ilde olmayan imkânlara sahibiz. Bu tür projelere her zaman kapımız açıktır. Sivaslı gençleri iyi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak bizlerin görevidir. Güney Kore ile köklü ilişkilerimiz mevcuttur. Her iki ülkeye de bu projenin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558