Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Çılgınlar 58’den Vali’ye Ziyaret

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çılgınlar 58’den Vali’ye Ziyaret
727
28 Ekim 2016 - 10:06

Sivas Valisi Davut Gül, Sivasspor taraftar gruplarından “Çılgınlar 58” grubunu makamında kabul etti.

Grubun üyeleri ile tek tek ilgilenen ve onları yakından tanıyan Vali Gül, grup hakkında da bilgi aldı.

Sivasspor’un mutlaka Süper Lig’de olması gerektiğini vurgulayan Valimiz Gül, “Sivasspor Süper Lig’de olmadan ilimizin marka kent, gelişmiş kent olma şansı yok. Sivas ne kadar çok duyulursa, hak ettiği yerde ne kadar çok olursa diğer sektörleri de o kadar etkiler” dedi.

Şehrin takımına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Vali Gül, “Çocukların, kadınların, yaşlıların, esnafın maça gitmesi lazım. Futbol karşılaşmalarında takımımızı yalnız bırakmamalıyız. 300-500 kişinin sırtında yürüyen bir izleyici portföyümüzün olmaması gerekiyor. Bunun için de sizin gibi çeşitli kesimlerden oluşan grupların değeri bizler için büyüktür. Bu takımı şehrin bütününün sahiplenmesi lazım” diye konuştu.

Centilmence takımın desteklenmesi gerektiğini de vurgulayan Vali Gül, “Tezahüratlarımız takımımızı destekleyecek nitelikte ve küfürsüz olmalıdır. Çocuklarımızı da küçük yaşta Yiğido taraftar yetiştirmek amacıyla Sivasspor’umuzun maçlarına götürmeye başlıyoruz. Onlara da örnek olacak şekilde stat da taşkınlığa asla yer vermeden tam destek sağlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
[anket id=70133]

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558