DOLAR 32,2300 % 0.28
EURO 35,0673 % 0.25
STERLIN 41,1934 % 0.33
FRANG 35,3747 % 0.55
ALTIN 2.441,04 % 0,48
BITCOIN 67.966,58 -3.237

CHP’li O Belediye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Heykelini Dikiyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’li O Belediye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Heykelini Dikiyor!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim öncesinde yaptığı açıklamada: ” Erdoğan kazanırsa heykelini dikeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li O Belediye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Heykelini Dikiyor!

28 Mayıs seçimlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sözünü tutup tutmayacağı merak konu olmuştu.

Bolu Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısında Başkan Özcan’ın vermiş olduğu heykel sözünü, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP Meclis Üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır hatırlattı.

Meclise heykel yapılması konusunda önerge sunan 3 meclis üyesi Özcan’dan heykel sözünü tutmasını istedi.

Önergenin ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bunu niye komisyona havale edeceğiz? Komisyonluk bir konu değil ki. Arkadaşlar ben dedim ki Bolu’da heykelini dikeceğim. Heykelini dikeceğiz. Tamam. Biz bir söz verdiysek dönmeyiz. Ama bazı aklı yetmezler mi diyeyim, çimento getirip koymuşlar ya. Kardeşim heykel yapımında çimento kullanılmıyor. Heykel nelerden yapılıyor? Çok değişik şeyleri var mesela. Kil, alçı, bronz, taş, bakır gibi. Yani çimentodan heykel yapımı diye bir şey yok. Hani biz heykel zihniyettik ya, bilirsiniz yani biz daha iyi biliriz bu işleri. Bolu’nun en görünür yerinin yanı sıra bir de Sayın Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerde olmalı bu heykel. Şimdi en yüksek nerede almış? Dörtdivan’da almış. Yüzde 90 oy almış. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’yle bir görüşelim. Dörtdivan Belediyesi bize bir yer göstersin, en görünür yerde Köroğlu Dağları, biz oraya dikelim. Heykelin şeklinde şemaline de birlikte karar verelim. İlla Bolu’da olsun diyorsanız en yüksek oyu Civril’de almış. Bolu merkezde olsun diyorsunuz ama çukur kalıyor biraz. O yüzden Dörtdivan Belediyesi’nden haber bekliyorum. Bozkurt heykeli de dikeceğim” dedi.  (HABER MERKEZİ)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP