Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Öz Kızını Öldüren Baba: “Bana Vereceğiniz Ceza Umrumda Değil”

Öz Kızını Öldüren Baba: “Bana Vereceğiniz Ceza Umrumda Değil”
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
11 Eylül 2020 - 15:23

17 yaşındaki talihsiz genç kız dershane çıkışı öz babası tarafından tabancayla ateş edilerek öldürülmüştü.

-fatmanur akkişi

Öz Kızını Öldüren Baba: “Bana Vereceğiniz Ceza Umrumda Değil”

Ankara Çubuk ilçesinde 17 yaşındaki genç kızın yol kenarında karın üstünde cansız bedeni bulunmuştu. Olay yerine gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Şeyma Yıldız’ın tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Genç kızın katili ise öz babası H.Yıldız çıkmıştı.

Baba Yıldız, sevk edildiği adliyede tutuklandı. Baba Yıldız hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘alt soydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın bugünkü duruşmasında  51 yaşındaki Harun Yıldız yargılandığı davada söz alıp, “Bana vereceğiniz ceza umurumda değil, ben zaten kızımın ölümüyle acılar içindeyim.” dedi.

İnternette kızının müstehcen görüntülerinin olduğu gerekçesiyle kızını öldüren Yıldız, daha sonra o görüntülerin başka bir kişiye ait olduğunu öğrendi.

Bilirkişi raporu ile ilgili görüşü sorulan sanık avukatı, müvekkilinin bu konuda kendinden emin olduğunu, sanığa internet imkanı sunularak görüntülerin tekrar izletilmesini talep etti. Davaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ise, talebin reddedilerek sanığın indirimsiz şekilde cezalandırılmasını istedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]