SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

ÇEDAŞ’tan Kızılay Haftası’nda Anlamlı Destek

ÇEDAŞ’tan Kızılay Haftası’nda Anlamlı Destek
Bu haber 07 Kasım 2016 - 10:07 'de eklendi

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık oluşturmaya önem veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş, çalışanlarıyla Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Özelleştiği 2010 yılından itibaren hizmet bölgesi olan Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde yaptığı yatırım ve tesis çalışmalarının yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla çalışanları ile kan bağışı kampanyasına destek oldu. “Kan Vermek Hayat Kurtarır” sloganı ile başlatılan ve Sivas’ta bulunan ÇEDAŞ Genel Müdürlüğü ile Tokat ve Yozgat İl İşletme Müdürlüğü’nde eşzamanlı gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına ÇEDAŞ çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışı öncesi sağlık formlarını doldurup doktor kontrolünden geçen ÇEDAŞ çalışanları, Kızılay şubelerince Sivas, Tokat ve Yozgat’ta bulunan şirket binalarında kurulan stantlarda kan bağışında bulundu.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kan bağışı kampanyalarını sosyal bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade ederek ÇEDAŞ’ın düzenli olarak yaptığı kan bağışları ile Kızılay’a destek olduğunu söyledi.

Kan bağışının insani bir görev olmasının yanı sıra bağış yapan kişinin sağlığı açısından da önemli olduğunu dile getiren Akboğa, “Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan bağışıyla kan hücreleri yenilenerek bağış yapan kişinin daha sağlıklı ve daha dinç olmasını sağlıyor” dedi.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER