REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Zamanında “adam yapar, can veremez” denen fabrika elden gidiyorBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

18 Ekim 2021 - 06:40

Zamanında “adam yapar, can veremez” denen fabrika elden gidiyor

Son Güncelleme :

01 Eylül 2021 - 20:06

Zamanında “adam yapar, can veremez” denen fabrika elden gidiyor

Sivas’ın göz bebeği TÜRASAŞ, yayınlanan haberler sonrasında bir süredir amirinden memuruna, işçisinden taşeronuna herkes kendi muhasebesini yapmaya başladı.

Zamanında “adam yapar, can veremez” denen fabrika elden gidiyor

Kurum içerisinde yayınladığımız haberler herkes tarafından merakla takip edilirken günün farklı bir çok saatinde acaba yeni bir haber yayınlandı mı merakıyla sık sık buyuksivas.com ziyaret ediliyor.

Sürecin idare edilemediği ve 91 işçi alımı esnasında bir sürü sorun yaşanan TÜRASAŞ’ta geçtiğimiz gün noter olmadan ama farklı kurumlardan gözlemciler bulundurarak ve kamera kaydı alınarak başvuru yapan isimler arasından işçiler belirlendi.

Haber merkezimizi arayan çok sayıda kişi kura sonuçlarına nereden ulaşabiliriz diye sorsa da kurum bu bilgiyi paylaşmıyor.

Adaletin tesis edildiğinin ispatı olarak kurama tavsiyemiz kendi sosyal medya hesabından yapılan kuranın görüntülerini yayınlamasıdır.

Yoksa bu konudaki şaibe algısı yıllar boyunca sürecektir…

Gelelim asıl meselemize…

Fabrika içerisinde yetkililer çalışanlarını toplayarak yayınlanan bir takım haberleri okuyup adeta günah çıkarmış…

Dava edelim diyende olmuş mahkemeye verelim diyende…

Hatta haddini öyle aşanlar olmuş ki “BUNLARA NEDEN BİR DEME DEMİYORUZ” denmiş…

Yetkili pozisyonda olan bir takım isimler yazılanları ayna kabul edip eksikleri noksanları tamamlamak yerine milleti galeyana getirmenin derdine düşmüş.

Madde madde yayınladığımız soruları yetkili yüksek sesle okumuş, karşısındaki bulunan kişiler “ee iyi ama doğru bu yazılanlar” diyerek haber metninin sonuna ulaşmışlar…

Sevgili amirlere ve işçi kardeşlerimize bu vesile ile yeni soracak ve söyleyeceklerimiz var…

1 – Zamanında “adam yapar, can veremez” denen bu koskoca fabrikada yük vagonlarının en basiti olan platform vagon yapmaktan dahi aciz durumda değil miyiz? Unutmayın üretim şuan SIFIR (0)

2 – 90’lık SGGMRS Tipi Yük Vagonu yani “Milli Vagon” burada üretilecekti! Bu milli vagonun bütün ihaleleri yapılıp malzemeleri alınmadı mı? Alındı! Peki Sonuç?

3 – 26.08.2021 tarih ve 40689 sayılı aşağıda da bir kısmını yayınladığımız yazı ile bu vagonun tampon travers kısmının Sakarya’da yapılacağına karar verildiğinden haberiniz var mı? Bizce yok…

4 – Yük vagonu onarım ve üretimi yapan Sivas Türasaş’tan bu vagonun belli kısımlarının alınarak işi hiç bilmeyen Sakarya’ya verilmesi ne anlama geliyor?

5 – Vagonun tampon travers bölümü malzemeleri bu resmi yazı ile Sakarya’ya gönderilecek. Montaj ve kaynak işleri gibi ufak işler ise burada yapılacak deniyor… Fabrika elden gidiyor farkında mısınız?

6 – Vagon Üretim Fabrikası Müdürü Mehmet Toprak ve altında 200 e yakın işçi çalışıyor. Bu vagonun tamamının burada yapılması mümkünken, elde tecrübe ve iş gücü varken, işi hiç bilmeyen Sakarya’ya bu yetkinin verilmesi bu fabrikanın daha da güçsüzleşmesi, dolayısıyla süreçte fabrikanın daha da küçülmesi, hatta korkarız ama kapanması ve işsizliğin artması demek değil mi?

7 – Hali hazırda şu ana kadar 5 tane milli vagon için çalışma yapıldığından haberimiz var bunlarında henüz tam manası ile yapılamaması bu yetkinin Sivas’tan Sakarya’ya verilmesine neden olmuş olabilir mi?

BU ARADA YAZDIKLARIMIZA BAZEN İNANMAYIP YALAN DİYENLER OLABİLİYOR… BU VESİLE İLE HATIRLATALIM BÜYÜK SİVAS ELİNDE BELGE, BİLGİ, GÖRÜNTÜ, KANIT, KAYIT OLMADAN HİÇ AMA HİÇ BİR HABERİ YAYINLAMAZ…

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ferhat 1 Eylül 2021 / 22:04 Cevapla

Ne gitmediki sivastan türasaş ta gitmesin bu sivasa yiyici yandaşcı torpolci peşkeşci olmayan biri gelmeyecekmi arkadaş her gelen satıyor her gelen yıkıyor her gelen yaptık ettik yalan dolan vaatler eşip deşmeyi yol söküp asvalt dökmeyi su kesip boru yenilemeyi icraat sanıyorlar biride demezki dikim evi gitti ses çıkaran olmadı organizede fabrikalar kapanıyor olmayan organize sanayileri kuruluyor bu sivas cumhuriyetin kurulduğu yer onlarca devlete başkentlik yapmış yer. Atamız dedemiz kan dökmüş el üstünde tutalım demiyor peşkeş çekelim nasıl olsa susuuor sivas insanı göç veren değil göç alan şehir olacak sivas deniyor ne yazıkki sivastan göçüp gidecek parası bile yok artık sivaslının yazıklar olsun sivası bu hale getirenlere yazıklar olsun tarihini hiçe sayanlara yazıklar olsun sivası katliyamcı yapanlara yazıklar olsun sivasın ekmeğini yiyip yadiği kaba edenlere

Serkan BAKIR 1 Eylül 2021 / 14:47 Cevapla

Yapılan haberlere göre adamlar meslek sahibi belgeli ve diplomalı 78 kişi gerekli biz kurumun ihtiyacını karşılayacak insanları alacaz demiş iş çıkmıyor Sakarya ya gidiyor demişsiniz doğal olarak tepeden inme kişilerle doldururlar sa olacağı bu degilmi kişilerde önemli ama Sivas’ta zaten ne kaldı ki burası da gidecek sonunda köye dönecek bizim başka düşmana ihtiyacımız yok

Ali veli 49 50 1 Eylül 2021 / 12:32 Cevapla

Ne kurası kardeşim kurumdaki müdür ve amirlerin tanıdıkları girdi hep işe