DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.312,44 0.987

Büyük Emekli Mitingi 26 Mayıs’ta! Sivas’tan Gitmek İsteyenler..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyük Emekli Mitingi 26 Mayıs’ta! Sivas’tan Gitmek İsteyenler..

CHP Sivas İl ve Merkez İlçe Örgütleri ve Tüm Emekliler Derneği Sivas Şubesi işbirliği yaparak 26 Mayıs 2024’te Ankara’da yapılacak miting için açıklamada bulundu.

Büyük Emekli Mitingi 26 Mayıs’ta! Sivas’tan Gitmek İsteyenler..

Yapılan açıklama şöyle:

“Bildiğiniz gibi ülkemiz uzunca bir süredir ağır ekonomik sorunlar yaşamaktadır.
Bugün burada sizlerle, tek adam yönetiminin yarattığı;
Göreceli, bilimsellikten uzak, yasal altyapıları ile çelişen, önceki hak ve kazanımları görmezden gelinen keyfi uygulamalar nedeniyle bozulan birçok kurumsal düzenimizdeki gibi, öncelikli mağdurlar arasında ilk sırada olan sadece bir kesimle, EMEKLİLERLE ilgili yapacağımız ANKARA BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ ile ilgili bilgi paylaşımı için toplandık.
Türkiye’de emekli sayısı yaklaşık 16 milyon civarındadır.
Bu sayının 10 milyonu çeşitli sosyal güvenlik kurumlarından emekli, 6 milyonluk kısmı ise dul ve yetim aylığı alan emekli yakınlarıdır.
İlimizde ise emekli nüfusu yaşayan nüfusun yüzde 25’i kadardır.
Yani ilimizde, 2023 yılı Ekim ayı verilerine göre Bağ Kur-SSK-Emekli Sandığı ile birlikte, dul ve yetim aylığı alanlarla birlikte toplamda 126 bin emekli yaşamaktadır.
Bu emeklilerimizin gelirleri dul ve yetim aylığı alan kişilerde 1.875 lira ila 7500 lira arasında, diğer emeklilerimizde ise 10 bin ila 24 bin lira arasında değişmektedir.
Yaşam koşulları göz önüne alındığında verdiğim rakamlardan da anlaşılacağı üzere emekliler adeta yokluk ve açlığa mahkum edilmiş geniş bir sosyal kitlemizi oluşturmaktadır.
Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu büyük mağduriyet yaşayan halkımızın öncelikle gelirlerinin açlık sınırı rakamlarına uygun hale getirilerek iyileştirilmesini, ilerleyen süreçlerde de insanca yaşamanın gereklerine uygun bir gelişme sağlanmasını arzu etmekteyiz.
Ülke nüfusunun yüzde 20’sini teşkil eden ve büyük çoğunluğu da geçim sıkıntısı yaşayan EMEKLİLERİMİZ, çeşitli dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile seslerini duyurmaya çalışmaktadır.
Bu anlamda onların sesinin gür bir şekilde duyurulabilmesi için kendisini sorumlu hisseden genel merkezimiz;
26 MAYIS 2024 Pazar günü ANKARA’da ‘’BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ’’ düzenlemek suretiyle mevcut hükümetin dikkatini bu büyük kitlenin sorunlarını bir an önce çözmesi için uyaracak ve emeklilerimizin sorunlarını tekrar dile getirecektir.
Bizler CHP Sivas İl ve Merkez İlçe Örgütleri olarak, Tüm Emekliler Derneği Sivas Şubesi ile işbirliği yaparak ilimizden bu mitinge katılmak isteyen hemşerilerimize ulaşım konusunda yardımcı olmak suretiyle onların da katılımını sağlama isteğimizi ve davetimizi duyurmak istiyoruz.
Katılacak olan emeklilerimizin dernek üyesi olsun veya olmasın bizimle veya Tüm Emekliler Derneği ile ilişki kurmaları yeterli olacaktır.
İletişim için partimizle bizzat temas kurulması ve isim kayıtlarının yapılması, iletişim bilgilerinin paylaşılması gerekmektedir.
Tüm Emekliler Derneği üyeleri ve bu dernek aracılığıyla tespit edilen isimlerle birlikte 25 Mayıs Cumartesi akşamı belirlenecek zaman diliminde Sivas’tan hareket edeceğiz ve Pazar akşamı da kısmet olursa Sivas’ta olacağız.
Değerli emekli hemşerilerimizi bu büyük mitinge davet ediyoruz ve hak arayış mücadelelerinde her zaman onlarla birlikte olacağımızı bilmelerini istiyoruz.
Saygılarımızla…
CHP Sivas Örgütleri İletişim: 0-346-221 45 84 / 0-539-955 33 66
Tüm Emekliler Derneği İletişim: 0-532-286 87 07” (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP