Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Bu Toplantı Tam Volkswagen Konusunun Açılacağı Toplantı Başkanım!

Bu Toplantı Tam Volkswagen Konusunun Açılacağı Toplantı Başkanım!
11.957
11 Temmuz 2019 - 21:21

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olduklarını geçtiğimiz günlerde açıklamış, fabrika için Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde istenildiği kadar yer verilebileceğini ifade ettikten sonra, “Valimiz, Belediye Başkanımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, tüm STK´larımız ile işbirliği içerisinde bu talebimizi güçlü bir şekilde dillendirmek istiyoruz. Oluşturacağımız kamuoyu desteğiyle sonuç alacağımıza inanıyoruz” demişti.

Bu Toplantı Tam Volkswagen Konusunun Açılacağı Toplantı Başkanım!

Bugün sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğraf ve mesajlar sonrası işte konunun tam yeri burası dendi.

Sosyal medya paylaşımında Eken: “Valimiz Salih Ayhan, Milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Habib Soluk, Semiha Ekinci, Ahmet Özyürek, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Özel İdare Genel Sekreterimiz Nebi Kaya ve AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret ettik. Sn. Bakanımızla mevcut OSB ve Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin Endüstri Bölgesine dönüştürülmesi için yapılan çalışmalar hakkında görüşmelerde bulunduk. İnşallah en kısa zamanda Sivas’ın teşvik kapsamında hakettiği yere geleceğine inancımız tamdır.” derken,

Vali Ayhan “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın başkanlığında, Valimiz Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanımız İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekillerimiz ve il protokolünün katılımıyla Ankara’da yapılan toplantıda; CMDP ve DAP Projeleri, Demirağ OSB konuları görüşüldü.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Eken’in geçtiğimiz günlerde yaptığı ve yukarıda belirtilen açıklamada ki tüm isimlerin, hatta konunun ilgilisi Bakanın da masada olduğu toplantıda fabrika konusu açıldı mı merak ediliyor.

Bu konunun sadece bir açıklamadan mı ibaret olduğu yoksa gerçekten bunun için Eken tarafından bir mücadele ortaya konuyor mu buda kamuoyu tarafından sorgulanıyor.

Ayrıca, Vali Ayhan tarafından dün müdürlerle gerçekleşen toplantıda “gereken hesap kesilecek” benzeri ifadeler sonrası, Bakan İsmet Yılmaz’ın çabalarıyla Sivas’a yapılan milyonlarca liralık eğitim yatırımlarına rağmen eğitimde ki başarısızlık hususunda da benzer konuların toplantıda görüşülmüş olması umuluyor.

Elinden geleni Bakanlığı döneminde Sivas için yapan İsmet Yılmaz’ın, bu gibi yerel konularla ilgilenmesi beklenmezken bu konularda yerel idarecilerin inisiyatif alarak ilgilenmesi gerektiği de biliniyor.

Başkan Hakan Aksu’nun toplantıya katıldığı üniforma dikkatlerden kaçmazken, hazır Ulaş Karasu hariç herkesin bir arada olduğu kurulda sosyal medya paylaşımlarında belirtilen konulardan hariç konuşulan konularında Sivas için kazanım olması tüm kamuoyunun ortak beklentisi…

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com