hava
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 316.558 % 1.354
SON DAKİKA

Google News

Sivas’a Gelen 2 Milyon Kişinin Sadece Yüzde 5’i Dediğimizi Yapsa Bu İş Tamam

Son Güncelleme :

22 Ağustos 2020 - 21:06

Sivas’a Gelen 2 Milyon Kişinin Sadece Yüzde 5’i Dediğimizi Yapsa Bu İş Tamam

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın canlı yayında Sivas’a 2 milyon kişi geldi, o nedenle yoğun bakımlarımız dolu ve vaka sayılarında artış yaşanıyor ifadeleri sonrası bambaşka bir konuyu da biz hatırlatmak isteriz.

Sivas’a Gelen 2 Milyon Kişinin Sadece Yüzde 5’i Dediğimizi Yapsa Bu İş Tamam

Özellikle siyasi kanadın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bu yoğunlukta yapacağı çok basit bir organizasyon ile Sivas, en azından bu süreç sonunda Büyükşehir olarak kazançla ayrılabilir.

Sivas dışından kaçarak daha güvenli olması hasebiyle Sivas’a gelen gurbetçilerimiz ilimizde koronavirüs vakalarının da artmasına neden olsa da memleketlerine bu iyiliği yaparlar diye düşünüyoruz.

Büyük Sivas Medya Grubu olarak en azından Sivas’a gelen 2.000000 kişinin şuan ki ikamet ettikleri yeri ikinci ikametleri olarak kaydettirmelerinin yaşadıkları Sivas’a bir katkı olacağını hatırlatmak isteriz.

İKİNCİ İKAMET NASIL OLUYOR?

Yeni yönetmeliğe göre insanların bir yazlık ve bir kışlık adres gösterme hakları var. Sivas dışındaki ikametlerini ana ikamet olarak göstermeleri ama ikinci ikamet gösterdikleri adrese gelmesini istedikleri evrak ve tebligatlar için bir dilekçe yazmaları gerekiyor. Aile hekimliği konusunda ise bir dilekçe yazarak kışlık adresini Sivas dışındaki yazlık adresine alabilirler.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol