DOLAR 32,5187 % 0.19
EURO 34,6047 % 0.16
STERLIN 40,4670 % 0.22
FRANG 35,6523 % 0.27
ALTIN 2.492,66 % 0,25
BITCOIN 2.102.756 0.444

Bu Geceyi İyi Değerlendirelim!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bu Geceyi İyi Değerlendirelim!

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 11 ayın sultanı Ramazan-ı şerifin müjdecisi olan Berat kandilini idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu Geceyi İyi Değerlendirelim!

Berat Kandili dolayısıyla açıklama yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Berat Kandili üç aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları içerisinde, Müslümanların günahlardan arınabilmesi ve beraat etmesi için dua ettikleri gün olduğunu ifade etti.

Berat Kandilini idrak edecek olmanın huzurunu yaşayacaklarını dile getiren Başkan Demirgil, “Kandiller, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi fevziyle de bulanan gönüllerimizi de aydınlatır Berat Kandili üç ayları içerisinde barındıran önemli gecelerden bir tanesidir. Berat gecesi hayat yolculuğumuzun en önemli duraklarından bir tanesidir. Beratın en derin anlamı af ve bağışlanmalıdır. Berat gecesi, af, arınma ve kurtuluş gecesidir. Bu gecenin kıymetini bilmeli ve ibadetlerle, dualarla geceyi en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.. Yapacağımız dua, ibadetlerin bizleri doğruluktan, dürüstlükten ayırmamasını temenni ediyorum.
Bu gecede dargınlık ve kırgınlıklara son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Yüce mevlam dualarımızı bu mübarek geceler hürmetine geri çevirmez inşallah Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur olsun . Berat kandilimizin, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam âleminin, halkımızın ve esnaflarınızın mübarek berat kandilini tebrik eder, Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin, birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını, dünyadaki kötülüklerin ve zulmün sona ermesini temenni ediyor , aziz milletimize ve tüm islam alemine , esnaf ve sanatkarlarımıza , halkımıza hayırlara vesile olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum “ dedi. (Emre Gençleşen)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP