Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“İşsizliği Bitiriyoruz! 100 Fabrikanın Her Birinde En Az 100 Kişi Çalışacak”

“İşsizliği Bitiriyoruz! 100 Fabrikanın Her Birinde En Az 100 Kişi Çalışacak”
07 Eylül 2020 - 18:36

Vali Salih Ayhan, Cumhuriyetin ilanının 100. Yılında yani 2023 yılında Sivas’ta en az 100 fabrika açılacağını, Sivas’ın işsizlik sorununu ortadan kaldıracaklarını söyledi. 100 fabrikanın her birinde en az 100 kişinin çalışacağının altını çizen Ayhan, “Sivasımızı işszilikten kutaracağız.

Vali Ayhan Müjdeyi Verdi! “İşsizliği Bitiriyoruz! 100 Fabrikanın Her Birinde En Az 100 Kişi Çalışacak”

Sadece Sivtaş A.Ş’nin bünyesi altında 10’a yakın fabrikası olacak.

Şuanda 2 fabrika bitmek üzere.

Bir çok iş adamı ile görüştük. Onlarda ilimize yatırım yapacaklar. Fabrikalar faaliyete geçtiğinde artık işsizlik, sorun olmaktan çıkacak” dedi.

SİVTAŞ bünyesi altında kurulacak olan fabrikalar hakkında da bilgiler veren Vali Ayhan, “Bal işleme fabrikası kuruyoruz. Yün işleme fabrikası kuracağız. Jeotermal seracılıkla ilgili çalışmalarımız var.

Sözleşmeli besicilik kapsamında insanlara bazı ürünleri ürettireceğiz ve o ürünleri alıp işleyip pazarlayacağız. Organik Tarım Merketi kuracağız. Bu projelerin hepsi bir bütün ve projeler devam ediyor.

Yani bu konular fikir değil bu projelerin hepsi uygulamaya dönüştü. Projelerin bir çoğu bir yıl içerisinde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

FİRMALAR İNOVASYON MERKEZİ İLE GÜÇLENECEK

Birinci Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alacak İnovasyon Merkezi hakkında da bilgiler veren Vali Ayhan, “İnovasyon Merkezi mülkiyeti Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne ait ve Organize Sanayi bölgesinde yer alacak.

24 bin 597 m2’lik alanda işlevini sürdürecek olan merkezin projesini 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞGEM A.Ş. birlikte yürütüyor. Merkezi en kısa sürede işlevsel hale getireceğiz” dedi.

İnovasyon Merkezi içerisinde yer alacak bölümlerin iş adamlarına ve yatırımcılara oldukça faydalı olacağını vurgulayan Ayhan, “Merkezin içerisinde Ticari Bilimler, Eğitim Salonu, Danışmanlık Ofisi, Dış Ticaret İstihbarat Ofisi, Dönüşüm Ofisi, Tasarım ve simülasyon atölyesi yapılacak.

Eski geleneksel OSB anlayışı ile değil biraz daha teknik, üretken ve bazı üretilen ürünleri de hızlı bir şekilde modelleyecek bir merkez kuruyoruz. Firmaların ortak kullanımına sunulacak olan Tasarım Atölyesi ve Prototipleme Merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte konvansiyonel üretim metotlarının ötesinde CNC lazer kesim hattı, 3 boyutlu modelleme, simülasyon, tersine mühendislik ve prototipleme hizmetleri vereceğiz.

İnovasyon Merkezi Dış Ticaret ve İstihbarat Ofisinin faaliyete geçmesiyle birlikte firmalar için yurtiçi/yurtdışı pazar araştırması yapacak onlara pazarlama, satış, ihracat ve dış ticaret konularında danışmanlık yapacağız.

İnovasyon Merkezi Dönüşüm Ofisinin faaliyete geçmesiyle birlikte firmalara danışmanlık hizmetleri verilecek. Firmalara teşvikler hakkında bilgi verilecek. Firmaların kurumsallıklarının artırılması için şirket yönetimi, markalaşma, patent vb. konularda eğitim verilecek danışmanlık sağlanacaktır.

Ayrıca firmalara verimlilik ve AR-GE kültürünü kazanmaları noktasında danışmanlık yapılacaktır.  Yeni dönemde pazarlamada etkili olabilmek için dijital dönüşümleri sağlamamız gerekiyor. Bu anlamda çalıştayda e-ticaretin yaygınlaştırılmasına yönelik öneriler doğrultusunda, 1. Organize Sanayi Bölgemizde “Dijital Ürün/Firma Tanıtım Platformu”nu kuruyoruz.

Proje ile sanayicilerimiz ürünlerini ve firmalarını internet ortamı üzerinden ücretsiz olarak yayınlayabilecek ve online satış işlerini gerçekleştirebileceklerdir” ifadelerini kullandı. Sivas Memleket / Mehemt Tırpan

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]