Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Paşabahçe Yolunda Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Yapılıyor

Sivas Paşabahçe Yolunda Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Yapılıyor
14 Eylül 2020 - 17:09

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Paşabahçe Piknik ve Mesire alanı yolu üzerinde yapımına başlanan yeni bisiklet ve koşu yolundaki çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Sivas Paşabahçe Yolunda Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Yapılıyor

İnceleme sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun ve Park Bahçeler Müdürü Özel Açık da hazır bulundu.

Paşabahçe piknik ve mesire alanı yolunda devam eden yeni bisiklet ve koşu yolundaki 2. etap çalışmaları hız kazandı. 3 km uzunluğundaki güzergâha bisiklet ve yürüyüş yolları, dinlenme ve fıtness alanları yapılırken vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirebilmeleri ve gölgelik oluşturabilmek için 1000 adet çınar ağacı ve 500 adet süs elmasının dikimi gerçekleştirilecek.

Ayrıca güzergâh boyunca akıllı aydınlatma sistemlerinin kurulumu sağlanacak.

“AÇIK HAVADA SPORU DESTEKLİYORUZ”

2. etap çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin çalışmaların hızlandırılması konusunda talimat verdi.

Bilgin; “Hemşerilerimizin nefes aldığı bir alan olarak özellikle sabah ve akşam saatlerinde yürüyüşlerin yoğun olduğunu dile getiren Başkan Bilgin çalışmalarımız tamamlandığında 3 km boyunca adeta doğa yürüyüşü olacak. Yeşil alanı artırarak vatandaşlarımızın nefes almasını sağlayacağız.

Ayrıca fitness dinlenme alanları yaparak vatandaşlarımızın açık hava da spor yapmalarını teşvik etmek istiyoruz. Tabi minik dostlarımızı da unutmayarak güzergâh boyunca otomatik mama ve su kaplarımızı da yol boyunca belirli noktalara yerleştireceğiz” dedi.

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU 1 AY SONRA HİZMETE AÇILACAK

Başkan Bilgin “Paşabahçe yürüyüş ve bisiklet yolu ile ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışmalarımız devam ediyor. Tüm hemşerilerimizin malumu bu bölge gün boyu yoğun olarak kullandıkları bir alan…

Bizler de buradaki yürüyüş yolunu hemşerilerimizin daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri için standarda uygun yürüyüş ve bisiklet yolunu yapmayı planladık ve hızlı bir şekilde yapım işlemlerine başladık.

İnşallah 20 gün veya 1 ay sonra yaklaşık 3 km’lik yolu standartlara uygun olarak hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Yaptığımız alanı ağaçlandırmayı da önemsiyoruz.

Özel idare kavşağından Paşabahçe’ye kadar olan alanı da hem sağ tarafı hem gidiş taraf hem de orta refüjleri nitelikli ağaçlarla yeşillendirerek hemşerilerimizin yemyeşil bir alanda temiz havayla birlikte koşabilecekleri yürüyebilecekleri spor yapabilecekleri bir alan oluşturuyoruz.

Tabi bu çalışmaları yaparken geçici süreli çevreye rahatsızlık verebiliyoruz.

Bu noktada hemşerilerimizden biraz daha anlayış istiyoruz. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde yapıyor.

Projemiz tamamlandığında bu alan açık havada spor yapabilmek için cazibe merkezi haline gelecek, hemşerilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]