DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.266,48 0.63

Bir tek emeklilere verilecek! Emekliye flaş karar duyuruldu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bir tek emeklilere verilecek! Emekliye flaş karar duyuruldu!

Sosyal Güvenlik Kurumu, Bakan Vedat Işıkhan’ın açıkladığı yeni hizmet modeliyle emeklilere yönelik kapsamlı yenilikler getiriyor. Emekliler, artık tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabilecek ve sosyal faaliyetlerden sağlık hizmetlerine kadar birçok yenilikten faydalanabilecekler. Yeni hizmetlerin duyurulması için emekliler.gov.tr internet sitesi de kısa sürede erişime açılacak.

Bir tek emeklilere verilecek! Emekliye flaş karar duyuruldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SGK’nın emeklilere yönelik hizmetlerinde büyük yenilikler getirdiğini duyurdu.

Emekliler, 81 ildeki SGK il müdürlüklerinde kurulacak emekli hizmet masalarından yararlanabilecek ve tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabilecekler. Yeni hizmet modeli kapsamında oluşturulan emekliler.gov.tr internet sitesi de kısa sürede erişime açılacak.

81 İLİ DE KAPSIYOR…
Yeni model kapsamında emeklilere yönelik sağlık hizmetlerinden sosyal faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunulacağının sinyalini veren Işıkhan, emeklilerin talep ve beklentilerini doğrudan iletebilecekleri, geri bildirimlerde bulunabilecekleri bir iletişim platformunun kurulacağını aktardı.

Emeklilerin tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabileceğini aktaran Vedat Işıkhan, emeklilerin yaşamlarını kolaylaştıracak teknolojik çözümleri devreye alacaklarını bildirdi.

Öte yandan Işıkhan, emeklilere yönelik yeni hizmetlerin duyurulması için oluşturdukları “emekliler.gov.tr” internet sitesini kısa sürede erişime açacaklarını ifade etti.

SGK’da emekliler için yapılacak değişiklik kapsamında böylece, emeklilerin talep ve beklentileri için iletişim platformu, tek telefonla ulaşılabilecek emekli danışmanı, 81 ilde SGK il Müdürlükleri’nde emekli hizmet masası uygulaması hayata geçirilecek. (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP