Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Hastane Alanı Mahkeme Sürecini Bekliyor

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hastane Alanı Mahkeme Sürecini Bekliyor
357
15 Nisan 2019 - 13:14

Sivas Valisi Salih Ayhan, yıkımı tamamlanan ve beton molozları ile dolu olan eski Numune Hastanesi’nin bulunduğu alanla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Beton Molozları İle Dolu Hastane Alanı Mahkeme Sürecini Bekliyor

Bölge ile ilgili siyasilerle toplantı yaptıklarını aktaran Ayhan, “Camiyi projede biraz aşağı aldık. Halk Eğitim Merkezini yeni yapılan binaya taşıyoruz. 27 Haziran Öğretmenler Parkını mevcut alanla birleştireceğiz. Mahkeme süreci henüz bitmedi. Kurul kararına göre orta kısma gençlere yönelik herkese hitap edecek sosyal bir doku oluşturacağız” dedi.

114 bin metre kare alanın çok güzel bir şekilde herkese hitap edecek şekilde düzenleneceğini aktaran Ayhan, “O alanın içine ya toplum Sağlığı Merkezi yada Aile Sağlığı Merkezi yapılacak. Yine alanın içerisine bir okul yaparak Mevlana Ortaokulunu oraya taşıma planımız var. Bir hayırseverimiz var. O bölgenin yüzde 35’i inşaat alanı yüzde 65’i de yeşil alan olacak şekilde bir planlama yapıyoruz. Bu bölgede yapılacak olan işlerle ilgili tartışmaya mahal vermeden herkesin uygundur diyebileceği kurumlar arası iş birliğinin olacağı bir iş yapacağız. Güzel bir iş ortaya çıkaracağız. İl Sağlık Müdürlüğü’nü de farklı bir yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

“YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ YAPILACAK”

Sağlık noktasında da adımların atılacağının altını çizen Vali Ayhan, “Sivas’ın çeşitli bölgelerine 10 adet Aile Sağlığı Merkezi yapacağız. Bu merkezlerde birinci basamak sağlık hizmetleri verilecek. ASM yapılacak olan bölgelerdeki arsaları gezdim. Projeler hazırlanıyor. Bu sene hepsini bitireceğiz” dedi.

Sağlığı biraz çeşitlendireceklerinin altını çizen Ayhan, “Sağlık hizmetini sahaya yayacağız. 2019 yılında olmasa bile yine Tuzlugöl Mahallesine 150-200 yataklı bir hastane olması noktasında da düşüncemşiz var. Tuzlugöl mahallesindeki yoğunluk ortadan kalkar. Numune Hastanesi harkülade bir hastane ama orada oldukça fazla yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verilmesini istiyoruz. İlimize Türkiye’de bir çok ilde olmayan makinalar geldi. Doktor noktasında da fazla bir sıkıntımız yok. Zaman zaman sağlıkla ilgili eleştiriler duyuyorum ve üzülüyorum. Bu nedenle sağlığı daha geniş bir alana yayarak mükemmel bir hizmet vereceğiz” ifadelerini kulllandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58