Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Belediye’ye Yeni Gelir Kaynağı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye’ye Yeni Gelir Kaynağı
587
21 Ekim 2016 - 16:30

Sivas Belediyesi şirketi olan Sidaş AŞ bünyesinde ilimizin doğu bölgesine yeni bir akaryakıt istasyonu kazandırılırken, belediyeye de gelir kaynağı oluşturuluyor.

Kılavuz Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nda faaliyet verecek olan benzin istasyonunun yapımı devam ediyor. Alanda yapılan çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan yerinde inceledi.

Benzinlik hakkında bilgi veren Ceyhan, “Sidaş’a verimli bir yatırım kazandırmak amacıyla 5 bin 600 metrekarelik alanda bir akaryakıt firmasıyla şirketimizin yaptığı anlaşma kapsamında ihale yaptık. 1 milyon 949 bin TL harcama yaptık. Sidaş’a gelir getiren bir yatırım kazandırmış olacağız. Belediye Başkanımız Sami Aydın’ın çok desteği oldu ve bizi teşvik etti. Sidaş şirketini daha aktif bir hâle getirme çabası içerisindeyiz. Bunlardan birisi de akaryakıt istasyonu. Paranın bir kısmını öz kaynaklarımızdan karşılıyoruz bir kısmını da İller Bankası’ndan karşılıyoruz.100 bin litre kapasiteli bir depomuz var.5 tane de tankımız var. Bunlardan birisi su tankı. 4 göz hâlinde pompamız var.1 LPG, 1 mazot ve 1 tane de benzin pompası var. Bu bölge hızlı gelişen bir bölge, bölgede değer artışı olacaktır. Çalışmanın bitme süresi 70 gün, başlayalı da 12 gün oldu. Havalarda düzgün giderse 70 günde bitireceğiz.” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558