REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Belarus Karayolu Komple Tır Ve Parsiyel Nakliye Hizmetleri Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

18 Ekim 2021 - 22:38

Belarus Karayolu Komple Tır Ve Parsiyel Nakliye Hizmetleri

Son Güncelleme :

02 Eylül 2021 - 12:31

Belarus Karayolu Komple Tır Ve Parsiyel Nakliye Hizmetleri

Uluslararası taşımacılık faaliyetleri içerisinde olduğumuz Tüm Avrupa ülkeleri ile olduğu gibi Belarus ile de özellikle ihracat grubu yük taşımacılık hizmetleri yerel ve genel lojistik firmalarımız tarafından belirli bir düzene bağlı olarak devam etmektedir. Beyaz Rusya olarakta bilinen Belarus ile ticari ilişkilerimizin oldukça eski dönemlerden bu yana devam ediyor olmasından bu ülkeye çalışmalar yapan taşıma şirketleri hattın tüm detaylarına hakim bir şekilde hizmet sunmaktadırlar.

Karayolu yük taşıma yönetmeliği maddeleri çerçevesinde devam eden taşıma hizmetleri genel itibarı ile komple tır taşımacılığı şeklinde ilerlemekte olsa da özellikle son zamanlarda gözle görünür seviyede artış gösteren parsiyel yük taşıma taleplerine karşılık vermek amacı ile ülkemizde faaliyet gösteren Belarus nakliye firmaları İstanbul ilimizde hayata geçirdikleri parsiyel depolarından çıkışlar yapmak sureti ile kargo, grupaj ve parsiyel nakliye hizmetleri de sunmaktadır.

Türkiye ile Belarus ihracatçı ve dış ticaret firmalarında yapılan ticari anlaşmalar çerçevesinde ihracat ve ithalatı yapılan ürünlerin sevki taşıma yetki belgesi bulunan lojistik firmalarımız tarafından Türk ve yabancı plakalı taşıma araçları ile sağlanmaktadır. İki ülke arasında ki ticaret genellikle ihracat anlamında ilerliyor olsa da Belarus’tan Türkiye’ye ithalat kapsamında yük taşımacılığı da yapılmaktadır. İhracat ve ithalatın yanı sıra ülkemiz üzerinden İran, Irak, Suriye, Gürcistan ve Azerbaycan gibi ülkelere yapılan üçüncü ülke kapsamlı yük taşımacılığı işlemleri de yine Türk ve Belarus nakliye şirketlerinin işbirliği ile yapılmaktadır.

Ülkemizin hemen hemen tüm bölgelerinde üretimi yapılmakta olan ve binlerle ifade edilen ürün çeşidinin Belarus’a taşınmasında izin verilen tonaj limiti ortalama 23 ton ile sınırlı olup izin verilen tonaj üzeri olup gabari dışı durumunda bulunan ürünlerin taşınması lowbeddorse olarak adlandırılan taşıma araçları ile gerçekleştirilmektedir.

Türkiye ile Beyaz Rusya arasında devam etmekte olan sevkiyat işlemlerinde taşınacak ürünün içerik ve niteliğine bağlı olarak farklı taşıma araçları tahsis edilmektedir. Örneğin yaş sebze ve meyveler gibi belirli bir derece muhafazası ile taşınması gereken ürün gruplarının nakliyesi soğutucusu bulunan frigodorseli tırlar ile yapılmakta iken konteynerler içerisinde taşınması gereken ürün grupları konteyner kilitleri bulunan açık dorseli tırlar ile sevk edilmektedir.

Haber: Mehmet Ali BAL
Haber kaynağı: Lojistik firmaları

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.