SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

AK Parti’den Bedelli İle İlgili Kritik Açıklama

AK Parti’den Bedelli İle İlgili Kritik Açıklama
Bu haber 12 Haziran 2018 - 12:14 'de eklendi

AK Parti’den Bedelli İle İlgili Kritik Açıklama… AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ” Ya TSK’nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek.” dedi

Bedelli Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Habertürk TV’nin konuğu oldu. Soruları yanıtlayan Elitaş, bedelliaskerlikle ilgili soruya da yanıt verdi.

“750 800 bin her yıl askerlik çağı gelen kardeşimiz var. TSK’nın yılda 300 bin asker alma kapasitesi var. Ya TSK’nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek. Bu işlerin hükümetle uyumlu olarak yapılması gerekir.”

Kaynak: http://www.haber7.com/guncel/haber/2646797-ak-partiden-bedelli-ile-ilgili-kritik-aciklama

Büyük Sivas Haber

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER