DOLAR 32,2231 % 0.05
EURO 35,1307 % 0.12
STERLIN 40,9266 % 0.06
FRANG 35,4585 % 0.14
ALTIN 2.506,23 % 0,22
BITCOIN 66.392,66 -0.686

Sivas’ta bedava elektrik nedeniyle engelliler mağdur

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta bedava elektrik nedeniyle engelliler mağdur

Sivas Belediyesi tarafından Tarihi Meydanı’na engelli vatandaşların şarj sorunu ortadan kaldırmak için konulan “Akülü Araç Şarj İstasyonu” amacı dışında kullanılıyor. Bu durum akülü araç kullanan ortopedik engelli vatandaşları mağdur ediyor.

Sivas’ta bedava elektrik nedeniyle engelliler mağdur

Sivas Belediyesi, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların yaşadığı önemli bir sorunu ortadan kaldırmak için geçtiğimiz yıllarda Tarihi Meydanı’na “Ücretsiz Akülü Araç Şarj İstasyonu” kurdu.
Ancak cihaza sonradan yapılan bir aparatla Elektrikli bisikletlerini şarj edenler nedeni ile akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar, mağduriyet yaşıyor.

Tüm zorlukları aşarak spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dâhil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atan engelli vatandaşlarımızın elde ettikleri başarılar hepimizi gururlandırırken kendini bilmez kişilerin ” Akülü Araç Şarj İstasyonu”nu adeta gasp etmesi tepkilere neden oluyor.

Whatsapp ihbar hattımıza ulaşan bazı vatandaşlar, Ücretsiz Engelli Akülü Araç Şarj istasyonunda Elektrikli bisikletlerini şarj edenler dolayısı ile bir türlü sıranın kendilerine gelmediğini belirttiler.

Engelli vatandaşlar diğer yandan ise yağmur altında cihazlarını şarj edemediklerini bu nedenle de mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler.

Nursen Beste Yıldız / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP