Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

BBP Sivas il Başkanlığı’nda Uğur Bulut ile Yola Devam Edilir mi?

BBP Sivas il Başkanlığı’nda Uğur Bulut ile Yola Devam Edilir mi?
03 Ekim 2020 - 11:33

Geçen hafta başında Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İl Yönetim Kurulu toplantısına katılan eski BBP Belediye Başkanı Doğan Ürgüp‘e teşkilat yöneticilerinden rest çekildiği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.

BBP Sivas İl Başkanlığı’nda Uğur Bulut ile Yola Devam Edilir mi?

Aylardır yapılamayan Merkez İlçe Başkanlığı kongresinin de konu olduğu toplantıda taraflar farklı adaylar üstünde ittifak yapınca teşkilat ile Doğan Ürgüp adeta birbirine girdi. Sürekli ertelenen İlçe ve İl Kongresi bu nedenle yine yapılamayacak.

BBP MKYK üyesi olan Doğan Ürgüp’ün katıldığı bu toplantıda yaşananlar nedeniyle İl Başkanlığı ile arasının tamamen açıldığı öğrenilirken, BBP için Sivas il teşkilatının diğer teşkilatlardan bir adım önde olduğu da düşünüldüğünde süreçte neler olacak merak ediliyor.

Yerel seçim süreci dahil olmak üzere sağlık problemi olduğu bilinen Ürgüp’ün, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Genel Merkez Kongresi’nde tekrar MKYK’ya aday olup olmayacağı da merak edilirken mevcut teşkilatın bu duruma karşı geleceğine ise yaşanan bu gelişmeler sonrası kesin gözle bakılıyor.

MKYK listesine Sivas İl Başkanlığı’nın bir etkisi olur mu şuan bilinmiyor ama MKYK Üyesi Ürgüp tekrar bu göreve seçildiği taktirde Sivas İl Başkanlığı ve Sivas yapılanması için ortaya irade koyacağa benziyor.

Yapılacak olan büyük kongrede şuan İl ve İlçe kongresi yapılmaması nedeniyle önceki mevcut Sivas delegelerinin oy kullanması bekleniyor.

BBP camiası yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken süreçte neler olacak merak ediliyor.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]