SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor? Bayram Tatili Kaç Gün?

Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor? Bayram Tatili Kaç Gün?
Bu haber 19 Haziran 2017 - 8:33 'de eklendi

Sıcak havaların gelmesiyle birlikte tatil planı yapan vatandaşlar için en uygun tarih Ramazan Bayramı olarak gözüküyor. Bayram tatili nin kaç gün olacağını merak eden vatandaşlar Diyanet İşlerinin yayınladığı dini takvime bakıyorlar.  Takvime göre bayram 25 Haziran 2017 Pazar günü başlayacak.

Ramazan Ayının son günlerinin yaklaşmasıyla “Bayram tatili kaç gün?” sorusu binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor.

Bayram Tatili Kaç Gün?

Birçok vatandaş bayram tatilinde şehir dışına çıkmak için tatil gününü iple çekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 25 Haziran Pazar günü başlayacak ve üç gün sürecek. Ramazan Bayramı’nın ilk gününün 25 Haziran Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle Cuma akşamı mesai bitimi sonrası tatil planı başlamış olacak. Bu şekilde tatil, 4 güne kadar çıkmış olacak.

MEB’den Öğretmenlere İzin Müjdesi

Öte yandan Milli eğitim Bakanlığından, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamında, Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziran’da idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sayın  Bakanımızın onayıyla öğretmenler, mesleki çalışma programı kapsamında bayram  sonrası 28, 29 ve 30 Haziran’da idari izinli sayılacaklar.” ifadesine yer  verildi.

2017 Ramazan Bayramı Tarihleri

Ramazan Bayramı Arefe Günü – 24 Haziran Cumartesi

Ramazan Bayramı 1. Günü – 25 Haziran Pazar

Ramazan Bayramı 2. Günü – 26 Haziran Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Günü – 27 Haziran Salı

Sivas Haberleri için tıklayınız.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA