DOLAR 32,1826 % -0.08
EURO 35,4205 % 0.32
STERLIN 41,4785 % 0.36
FRANG 35,4374 % 0.07
ALTIN 2.520,20 % 0,78
BITCOIN 66.615,86 -0.514

Başkan Özdemir’den Ortaklığa Çağrı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Özdemir’den Ortaklığa Çağrı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Zeki Özdemir, Sivas’ta ortaklık kültürünü geliştirmeye ve desteklemeye kararlı olduklarını belirtti.

Başkan Özdemir’den Ortaklığa Çağrı

Başkan Özdemir; Büyümenin ve rekabetin artık iş birliği yapmaktan geçtiğini bu yüzden işletmelerin ortaklıklar kurmalarını, sektörel kümeler oluşturmalarını ve birlikte hareket etmelerini son derece önemsediklerini bu amaçla Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

İKİ SEKTÖRE ÖNEMLİ DESTEK

Mevcut STSO yönetiminin kaynak bulma konusunda deneyimine ve başarısına vurgu yapan Özdemir, doğru projeler ürettiğinizde kaynaklara ulaşmanın daha kolay olduğunu ve başarılı sonuçlar ortaya çıktığını belirterek;

Savunma Sanayi ve Doğal Taş sektöründeki üyelerimizin birlikte hareket etmesi, kurumsal yapılarının güçlendirilmesi ve ihracatlarının artırılması amacıyla Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi desteği kapsamında STSO’nun hazırladığı 2 adet projenin Ticaret Bakanlığı tarafından destek kapsamına alındığını ve bu projelerin firmaların gelişmesi için kullanılacağını belirtti.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Özdemir, Sivas’ın ortaklık konusundaki eksikliklerini bildiklerini ve bu konudaki zorlukları aşmak ve başarılı örnekler ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Sivas’ta ortak yatırımların yapılması ve sektörel kümelenmelerin hayata geçirilmesi için Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak teknik, metodolojik ve şeffaf bir yaklaşımla tüm kaynaklarımızı kullanacağız. İçinde olalım olmayalım başarılı olabilecek her türlü girişimi destekleyeceğiz. Bu konuda yakın zamanda önerilerimiz olacak. Ben tüm üyelerimizden bu yaklaşıma kayıtsız kalmamalarını bekliyorum. Birlikte, olmaz denilenleri başaracağımıza inanıyorum. “ dedi.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP