DOLAR 28,9328 % 0.07
EURO 31,4720 % -0.05
STERLIN 36,6838 % -0.29
FRANG 33,2402 % -0.09
ALTIN 1.941,12 % 0,88
BITCOIN 1.176.935 3.007

Başkan Özdemir’den Kurtulmuş’a Dosya!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Özdemir’den Kurtulmuş’a Dosya!

Başkan Özdemir, Sivas’taki tüm OSB’lerin cazibe merkezi kapsamına alınmasını içeren dosyayı TBMM Başkanı Kurtulmuş’a takdim etti.

Başkan Özdemir’den Kurtulmuş’a Dosya!

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilen ‘Sivil Toplum Buluşması’ programına katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından, STK temsilcileri şehre dair görüş ve önerilerini paylaştı. İlk olarak söz alan Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, ekonomik gelişmeyi Sivas’ın tüm ilçeleriyle beraber bir bütün halinde sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Yüzyılın yatırımı olan hızlı treninin Sivas’ımıza ulaşmasından sonra turizm ve hizmet sektörünün geliştiğini gözlemliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Zeki Özdemir konuşmasının devamında;
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın en önemli konusu olan Demirağ OSB’de doluluk oranı 2 sene gibi kısa bir sürede yüzde 80’e ulaşmıştır. Demirağ OSB’yi yüksek teknolojik ürünlerin üretildiği bir OSB haline getirmek için gayretlerimiz devam etmektedir. Az önce belirttiğim gibi şehrimizi sadece bir noktadan, bir merkezden değil, tamamını geliştirmek arzusu içerisindeyiz.

Sivas’ımızda 5 tane Organize Sanayi Bölgemiz var. Bunlardan iki tanesi il merkezinde, üç tanesi ise ilçelerimizde. Fakat sadece Demirağ OSB cazibe merkezi kapsamında ve bu desteklerden faydalanıyor.

Talebimiz, Bütün OSB’lerimiz Cazibe Merkezi Kapsamına Alınsın
Sizlerden ricamız şudur ki; Sivas’taki tüm OSB’lerimiz cazibe merkezi kapsamına alınması. Tüm sanayici ve tüccarımızın sizlerden talebi bu yöndedir. Devletimiz, hükümetimiz bu imkânı sunduğunda başka talebimizin olmadığını oraları en kısa zamanda doldurup ülke ekonomisine katkı koyacak her türlü çalışmayı yapacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Sizden bir tane arzu ve isteğimiz vardır, bütün OSB’lerimizin cazibe merkezi kapsamına alınmasıdır” dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Başkan Zeki Özdemir’e teşekkür ederek konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Programın sonunda, Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir Sivas’taki tüm OSB’lerin cazibe merkezi kapsamına alınmasını içeren dosyayı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a takdim etti. (Şeref Gülmez)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP