hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Başkan Köksal Esnafın Taleplerini Bakana Bir Bir Sıraladı!

Son Güncelleme :

13 Mart 2018 - 11:02

Başkan Köksal Esnafın Taleplerini Bakana Bir Bir Sıraladı!

Sivas’ta bir dizi temaslarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Başkan Köksal Bakan Sarıeroğlu’na esnafla ilgili sıkıntı ve talepleri bir bir sıraladı.

Başkan Köksal Esnafın Taleplerini Bakana Bir Bir Sıraladı!

Sivas’ta açılış ve programlara katılmak üzere temaslarda bulunan Bakan Serıeoğlu, Sesob Başkanı Beşir Köksal’ı da ziyaret ederek, esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bakanlığın esnaf ve sanatkara yapmış olduğu çalışmalardan ve düzenlemelerden memnun olduklarını belirterek, Bağkur emeklilerinden kesilen yüzde 15’lik destek priminin kaldırılması, emekliliği gelmiş olmasına rağmen borcundan dolayı emekli olamayanlara Ziraat Bankası aracılığı ile destek olunarak emekli olmalarının sağlanması , zamanında Bağkur primi ödeyenlerden yüzde 5 oranında indirim yapılmasından dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sareoğlu’na teşekkür etti.

Esnafların yaşadıkları sorunlara da değinen Köksal, esnafın Bağkur primlerini ödemekte zorlandığını, primlerin yüksek olduğunu, emeklilikle Bağkur ile işçi emeklileri arasında gün farkı olduğunu ve emekli maaşlarının da düşük olduğunu dile getirerek, esnaf ve sanatkara yardımcı olunmasını istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sareoğlu ise esnafın sorunlarını bildiklerini , bu konuda çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, teşvik paketinin hazırlandığını, bu paket içerisinde esnaf ve sanatkara yönelik olarak da çalışmalar olduğunu, servis şoförlerine yönelik protokol çalışmaları olduğunu dile getirerek, esnafın sorunlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyaret anısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sareoğlu’na Sivas el sanatlarından hediye etti. Ziyarette Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Ak parti İl Başkanı Ziya Şahin’de yer aldı.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol