DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

Başkan Aydın ve CÜ Rektörü Yıldız’dan Kınama

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başkan Aydın ve CÜ Rektörü Yıldız’dan Kınama

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İstanbul’daki terör saldırısını lanetledi.

Aydın, yazılı açıklamasında, İstanbul’da meydana gelen terör saldırılarının derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, terörü lanetledi ve şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

Aydın, bu ülkeyi terörle uğraştıranların ve onların destekçilerinin asla affedilmeyeceğini belirterek, “Yıkacağınızı zannettiğiniz büyük Cumhuriyetimizi yıkamadınız, yıkamazsınız. Kuracağınızı iddia ettiğiniz ülke hiç olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Şehit ailelerinin ve bu milletin “ahı”nın teröristleri yakacağını kaydeden Aydın, “Şehitlik mertebesine erişmek için birbiriyle yarışan, ölümden korkmayan bir milletin çocuklarını, hangi tehditleriniz korkutabilir, durdurabilir? Aslan polislerimizin karşısına çıkamıyor, alçakça bombalı tuzaklarla onları şehit ediyorsunuz.” değerlendirmesini yaptı.

CÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız da yayımladığı mesajda, dün yaşanan saldırıyla teröristlerin çirkin, kanlı ve hain yüzlerini bir kez daha gösterdiklerini belirtti.

Yıldız, şunları kaydetti:

“Milli birlik ve beraberliğimizi yok etmeyi amaçlayan bu alçak saldırılar karşısında milletimizin her zamankinden daha güçlü, daha itidalli bir biçimde birliğini ve dirliğini koruyacağına yürekten inanıyorum. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize yüce Mevlamızdan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” (AA)


YORUM YAP