DOLAR 27,5707 % 0.47
EURO 29,0040 % 0.76
STERLIN 33,4701 % 0.72
FRANG 30,0498 % 0.83
ALTIN 1.616,53 % 0,28
BITCOIN 762.663 0.143

Vali Ayhan Sivas Basınını Yıldız Dağı’nda Ağırladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ayhan Sivas Basınını Yıldız Dağı’nda Ağırladı

Sivas Valisi Salih Ayhan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle basın mensuplarını Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde ağırladı.

Vali Salih Ayhan Basın Mensuplarını Yıldız Dağı’nda Ağırladı

Gazetecilik Şerefli Bir Meslek

Gazeteciliğin şerefli bir meslek olduğunu belirten Vali Salih Ayhan, “Bu yola girenler geçinme kaygısından ziyade mesleğin mukaddes ateşine bağlanırlar. Hepsi bu ateşin etrafında uçuşan pervaneler gibidir. Sizler yeri geldiğinde bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekliyorsunuz; bir satır haberin birçok hayata umut olabileceği gerçeğini unutmadan çalışıyorsunuz” dedi.

Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymalarının da önem taşıdığına vurgu yapan Vali Ayhan, “Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum. Kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zaman zaman zor şartlar altında uğraş veren kıymetli basın çalışanlarımızın Gazeteciler Gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

  1. Yıl Etkinliklerine Geniş Yer Verdiniz

Sivas Kongresinin 100. Yılı Etkinliklerine katkılarından dolayı basına teşekkür eden Vali Salih Ayhan, Sivas’ın sürekli gündemde kaldığını hatırlatarak basın mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İlimizde devam eden ve planlanan projelere de basının son derece ilgili davranması ve Sivas’ın ülke gündemine olumlu yansımasında medyanın büyük katkısı olduğunu hatırlatan Vali Salih Ayhan, ilimiz basınındaki birlik ve beraberliğinde diğer illere örnek oluşturduğunu söyledi.

Yıldız Dağı’nda Sivas’ın Yıldızları Yetiştiriliyor

İlimizdeki basın mensuplarına Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini de tanıtarak açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Yıldız Dağı, Sivas’ın parlayan yıldızı, ülkenin büyük bir değeridir. Burayla ilgili çok güzel çalışmalar yapmaktayız. Özellikle çocuklarımıza, gençlerimize yönelik bir kayak kültürü olsun diye yoğun eğitim programları gerçekleştirmekteyiz.” dedi.

İlimizde kayak akademisi ve spor kulübü kurduklarını belirten Vali Ayhan, “İnşallah çocuklarımıza ulusal, uluslararası ve bölgesel anlamda ses getirecek, yarışmalarda bayrağımızı dalgalandıracak çocuklar yetiştiriyoruz. Hem hizmet kalitemiz hem de gelen kayakçı kalitesi artmakta” diye konuştu.

Yıldız Dağı Bölgenin Gözde Kayak Merkezi Oldu

Birçok kayak merkezinde kar sorunu yaşandığını ancak kar sorunu olmayan ender dağlardan birisinin Yıldız Dağı olduğunu vurgulayan Vali Salih Ayhan, “Pistlerin kalitesi, alanın güzelliğiyle örnek bir dağ. Bir hafta sonra da sömestir tatili geliyor, herkesi buraya davet ediyoruz. Konaklama alanlarımız doldu ama günübirlik anlamda herkesi bekliyoruz. Tokat ile bağlantı yolu yaptık, bu bizim için çok büyük kazanım oldu. Misafirlerimizin yüzde 35’i Tokat’tan gelmekte. Sivas, bölgenin gözde bir yeri oldu, kayak merkezi buna güç verdi” dedi.

“Bu Sezon 350 Binin Üzerinde Ziyaretçi Bekliyoruz”

Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nin her açıdan çok cazip olduğunu vurgulayan Vali Salih Ayhan, “Geçen yıl 193 bin ziyaretçimiz olmuştu, bu sene hedefimiz inşallah 350 binin üzerine çıkmak. Hakikaten gelenlerin keyif aldığı, ‘İyi ki geldik.’ dediği bir yer. Herkesi buraya kayak yapmaya bekliyoruz. Zorluk ve parkur derecesi farklı olan herkese hizmet sunabilecek 5 pistimiz var. Toplam pist uzunluğumuz 12 kilometre, bütün disiplinlere uygun pistlerimiz mevcut. Sivas’ın parlayan yıldızına, Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ne herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.

Spor Takımları İçin Kamp Merkezi Kuruluyor

Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin 2550 rakıma sahip olduğunu hatırlatan Vali Salih Ayhan, “Türkiye’nin en ekonomik, en modern, en genç kayak merkezine herkesi bekliyoruz. Bu yıl planladığımız kamp merkezi ile de spor kulüplerini ağırlayacağız. Yaz aktivitelerimizi sürdüreceğiz. Burasının yaz mevsiminde de dolu dolu olması için gayret gösteriyoruz. Biz istiyoruz ki her kesimden tüm halkımız bu imkânlardan yararlansın. Bu yüzden Türkiye’nin en ekonomik kayak merkezi Sivas’ta diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İl Özel İdaresi’nin desteğiyle 2014-2015 kış sezonundan itibaren hizmet verilmeye başlanan kayak merkezinde, 2 bin 226 ve bin 636 metre uzunluğunda 2 telesiyej, 804 metre uzunluğunda teleski, değişik uzunluklarda çok sayıda kayak pisti, acemi pisti, kızak pisti, yürüyen bant ve t-bar gibi mekanik tesisler yer alıyor. Sivas’ın kuzeyinde yer alan, 2 bin 552 metre yüksekliğindeki Yıldız Dağı eteklerine kurulan merkez, Sivas’a 58, Tokat’a 60, Amasya’ya 192 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Hafta sonunu eğlenceli ve kayak yaparak geçirmek isteyen Sivaslılar ve çevre illerden gelenler, Yıldız Dağı’nda doyasıya eğleniyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.