DOLAR 32,3778 % 0.2
EURO 34,8512 % 0.18
STERLIN 41,3401 % 0.3
FRANG 36,1041 % 0.27
ALTIN 2.410,07 % 0,13
BITCOIN 67.445,04 -0.2

Bahçeli’den Erdoğan-Ayşe Ateş görüşmesiyle ilgili dikkat çeken açıklama!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahçeli’den Erdoğan-Ayşe Ateş görüşmesiyle ilgili dikkat çeken açıklama!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşecek olmasıyla ilgili “Sayın cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bizce mahsuru yoktur. Mahsurlu olan taraf aslı olmayan söylentileri, gemi azıya alması, fitnenin kamçılanmasıdır.” dedi.

Bahçeli’den Erdoğan-Ayşe Ateş görüşmesiyle ilgili dikkat çeken açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşeceğinin açıklanması gündemi hareketlendirdi.

Sinan Ateş cinayetinin MHP ile bağlantılı olduğu iddiasına Bahçeli, meydan okumuş ve hesaplaşmaya hazır olduklarını belirtmişti.

Sürpriz gelişme sonrası gözler MHP’ye çevrildi. Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, görüşmeye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin çarpıtılmasını ibretle takip ediyoruz”
“Gizli amaçların iç yüzüne ışık tutup oyunları bozacak cesaret ve zekaya sahip olmalıyız. Macerayı akımlara kapılmaktan özenle sakınmalıyız. Kulis bilgisi diye servis edilen dedikoduları, yalan rüzgarlarını, özellikle sayın cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin çarpıtılmasını ibretle takip ediyoruz.

Sayın cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bizce mahsuru yoktur. Mahsurlu olan taraf aslı olmayan söylentileri, gemi azıya alması, fitnenin kamçılanmasıdır. Kaynayan dedikodu kazanının basıncını düşürmek alternatif yol olarak değerlendirilmeli. Maşayı değil tutan ve tutturan elleri de görmeliyiz.

Dolduruşa gelerek davamızı sürdürmedik. Dibi görünmeyen kuyulardan susuzluğumuzu gidermek için dahi olsa su içmedik. Dik durduk, doğru olduk; düzgün yaşadık. Kalbimizde Allah inancı, kaderimizde millet iradesi, arkamızda şehitlerimizin hatırası, ömrümüzde lider ülke Türkiye’nin hayali ile aralıksız yürüyoruz. Son zamanlarda ülkemiz aleyhine tehdit sarmalının gittikçe ilerlediğini, provokasyonlara hız verildiğini görüyoruz. Türkiye’yi hedef haline getirmek isteyenlere taviz vermeyeceğiz. Tersi olursa milletimizin yüzüne bakamayız.”

Ayşe Ateş’ten iddianameye tepki: Azmettiriciler nerede?
Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, savcılık tarafından hazırlanan iddianameye tepki göstermişti. Ateş, sosyal medya hesabından iddianamenin sayfasını paylaşaraka, “İddianame burada. Peki, azmettiriciler nerede? Böyle bir suikasti birkaç çapulcunun tasarlayıp planladığına inanmamızı gerçekten bekliyor musunuz? Sırf bu iddianameyi hazırlamak için kamuoyunu neden bir buçuk yıl beklettiniz?” ifadelerini kullanmıştı.

Ne olmuştu?
Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etmişti.
Ateş’in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılanmasına 1 Temmuz’da başlanacak.

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP