DOLAR 20,6666 % 0.82
EURO 22,2458 % 0.78
STERLIN 25,9209 % 1.13
FRANG 22,7576 % 0.56
ALTIN 1.304,57 % 1,29
BITCOIN 27.056,88 -2.526

Bakan İsmet Yılmaz İl Başkanı Aksu ve Bacanağı Akkaş ile ziyaretlerde

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakan İsmet Yılmaz İl Başkanı Aksu ve Bacanağı Akkaş ile ziyaretlerde
blank
blank

TBMM Millî Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu ve bacanağı İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş teşkilat mensupları ile birlikte iki gündür Sivas’ta bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor.

Bakan İsmet Yılmaz İl Başkanı Aksu ve Bacanağı Akkaş ile ziyaretlerde

Bu kapsamda bugün Çatalkaya, Tokuş köyü muhtarlarını ziyaret eden heyet, Mermer ve Karabalçık köyünde de vatandaşlarla bir araya geldi.

Ayrıca gün içerisinde Bakan İsmet Yılmaz başkanlığında heyet Beypınar, Onbaşılar, Başıbüyük, Kızılca ve Tokuş köyüne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

UZUN ZAMAN SONRA İLK KEZ

Geçtiğimiz ay yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçimi sonrasında Bakan Yılmaz, birbiri ile bacanak olan İl Başkanı Aksu ve Meclis Başkanı Akkaş ile uzun zaman sonra ilk kez birlikte görüntü verirken, ziyaretler esnasında bacanakların Bakan Yılmaz’a karşı olan mahcubiyetleri de fotoğraf karelerine yansıdı.

Bakan Yılmaz seçimler öncesinde İl Başkanı Hakan Aksu’yu aramış 48 saat boyunca Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile birlikte Aksu’ya ulaşamamıştı.

Bunun üzerine Yılmaz, Akkaş’a ulaşmaya çalışmış ona da ulaşamayınca Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay‘a Akkaş ve Aksu’ya ulaşmasını ve meclis başkanlığına Genel Merkezin talimatları sonrasında aday olmamalarını söylemesini istemişti.

Kuruçay Aksu’ya herkes gibi 48 boyunca ne telefon ile ne de yüz yüze ulaşamamış Akkaş’a ise ulaşarak Bakan Yılmaz ve Genel Merkezin talimatı olduğunu aday olmaması gerektiğini bizzat ifade etmişti.

Akkaş bu kararı tanımayacağını Kuruçay ve Yılmaz’a söylemiş ve aday olarak tekrar kendisini İl Genel Meclis Başkanı seçtirmişti.

BAKAN YILMAZ OLGUN DAVRANIYOR

Normal şartlarda kendisini oldukça zor duruma düşüren ikili bacanak olan İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ile yan yana dahi gelmese çok görülmeyecek olan Yılmaz bu isimlerle bir araya gelerek çalışma gerçekleştiriyor.

Yılmaz’ın bu davranışı çok olgun bir davranış olarak yorumlanırken Aksu ve Akkaş’ın ise Yılmaz’ın yüzüne nasıl baktıkları bilinmiyor.

AKSU’NUN YÜZÜNE YANSIYOR

Aksu gerçekleştirilen çeşitli ziyaretlerde verilen fotoğraf karelerinde oldukça sıkılmış olarak görülürken Akkaş’ın ise Aksu’ya göre daha rahat bir tavır takındığı gözleniyor.

Akkaş gerçekleştirilen seçimler nedeniyle bir sonraki yerel seçimlere kadar kendi isteği dışında istifa edip görevinden ayrılmadığı taktirde Meclis Başkanlığı koltuğunda oturmaya devam edecekken, İl Başkanlığı ile alakalı yürütülen çalışmalar neticesinde Genel Merkezin Aksu’ya her an “artık müsade et” diyebileceği biliniyor. İçinde olunan bu durum nedeniyle de Aksu ve Akkaş’ın yüz ifadeleri buna göre şekilleniyor.

AKSU BU HATAYA NASIL DÜŞTÜ?

Son olarak kendisine her koşul ve şartta destek olan bir Bakan varken, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ile geçmişten gelen bir hukuka sahipken Aksu’nun kendi siyasi geleceğini hiçe sayarak Bacanağı Hakan Akkaş için nasıl böyle bir hata yaptığı ise gerçekten merak ediliyor.

Aksu’yu yakın akrabaları bacanağı için her şeyi göze alması nedeniyle taktirle karşılarken siyasiler ise bu durumu yanlış buluyor. Aksu’yu bu konuda yönlendiren ismin ise eski Bakan Abdullatif Şener’in danışmanı Ahmet Soyudoğru olduğu tahmin ediliyor.

blank

blank

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.