DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.600 0.13

Aziziye ilçe Başkanı Selim Alak istifa Etti. Hatadan Dönüldü!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Aziziye ilçe Başkanı Selim Alak istifa Etti. Hatadan Dönüldü!

AK Parti Genel Merkezi tarafından Aziziye ilçe Başkanı görevine geçen hafta atanan Selim Alak,  bugün partisinin il başkanlığına verdiği dilekçe ile istifa etti.

Edinilen bilgiye göre Aziziye ilçe Başkanı Selim Alak, istifa dilekçesinde,

“Bu mukaddes davanın yüklediği sorumluluğun farkındayım. Bir süre önce sosyal medya hesabımdan yanlış ve olumsuz paylaşımlar nedeniyle partimin zarar görmemesi adına AK Parti Aziziye İlçe Başkanlık görevimden bugün itibarı ile  istifa ettiğimi yüce Türk milletine saygıyla duyuruyorum”

dedi.

Aziziye ilçe Başkanı Alak’ı istifaya götüren neden ise 17/25 Aralık süreci olarak bilinen dönemde, 19 Aralık 2013 tarihinde Erdoğan ve AK Parti aleyhine yürütülen kara propagandaya sosyal medyadan destek olması sebep gösterildi.

Ayakkabı kutusu ifadesiyle çok sayıda mesaj atan Alak Erdoğan ve AK Partiyi küçük düşürmeye çalışmıştı. Alak o dönem AK Partiyi güçsüzleştirme projesi olan Ayakkabı Kutuları meselesini sosyal medya hesabına taşımıştı.

Sürece zarar vermemek adına mesajı paylaşmadığımızı da kamuoyunun bilmesini isteriz…

Ayrıca henüz geçen hafta ilçe başkanlığı görevine atanan Alak’a, referans olanlar veya bu makama atayanlarla ilgili kişilerin de hesap vermesi gerektiğini belirten AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar sosyal medya hesabından “İstifa yetmez. Yerel referansı veya önceden uyarı varsa buna rağmen atayanda hesap vermelidir” diyerek sürecin analiz edilmesini istedi.

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.