hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,1906 % % 0.04
EURO 20,8128 % % -0.7
GRAM ALTIN 1.214,64 % % -0,50
ÇEYREK A. 1.985,93 % % -0,50
BITCOIN 28.451,49 % -0.39
SON DAKİKA

Google News

“Pozitif Ayrımcılık Yapacağız”

Son Güncelleme :

06 Aralık 2018 - 17:19

“Pozitif Ayrımcılık Yapacağız”


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehrimizde bulunan engelli vatandaş ve ailelerine yönelik düzenlenen yemek programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak sizlerin hayatını kolaylaştıracak her türlü adımı atarak pozitif ayrımcılık yapacağız” dedi.

“Pozitif Ayrımcılık Yapacağız”

Vali Salih Ayhan ve il protokolü, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü´ münasebetiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen akşam yemeğinde, şehrimizdeki engelli vatandaşlarla ve aileleriyle bir araya geldi.

Programda konuşan Vali Ayhan, “Sizlerin sevincine, derdine ortak olmak; ailelerimizin duasına muhatap olmak en büyük dileğim ve hedefim. Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak sizlerin hayatını kolaylaştıracak her türlü adımı atarak pozitif ayrımcılık yapacağız. Sadece bir gün değil 365 gün boyunca bizim en değerlimiz sizler olacaksınız” dedi.

Devletin, reform niteliğinde geliştirdiği birçok kampanya ve projelerle, engelli vatandaşların daha müreffeh yaşamaları için çaba gösterildiğini belirten Ayhan, özel gereksinimli bireylerin yetenekleri ve birikimleri doğrultusunda başarılara imza atmaları için bütün imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğu söyleyen Vali Ayhan; “Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve Sivas Valiliği olarak bizler de, Sivas´ı her alanda olduğu gibi ‘engelli dostu şehir´ olma noktasında da ulusal ve uluslararası düzeyde hak ettiği konuma taşıma azim ve kararlılığımızı devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda ilimizde yaklaşık olarak 6 bin aileye engelli evde bakım ücreti ödenmekte, özel bakım merkezlerinde 760 engelliye yatılı bakım hizmeti verilmekte, yüzde 40 ve üzeri engelli olanlar için engelli kimlik kartı çıkarılmakta ve engelli aylığı bağlanmaktadır” dedi.

“TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞIYORUZ”

Vali Ayhan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Engelli vatandaşlarımızı Allah´ın topluma, biz idarecilere birer emaneti olarak kabul ediyor; onların, yaşama sevinciyle hayata sarılmaları, geleceğe güvenle bakmaları, hayatın her alanında varlık göstermeleri, bakımları, barınmaları, eğitimleri, rehabilitasyonları ve istihdamları için devletimizden aldığımız güçle ve tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, engelsiz bir dünya için herkesi en üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyor; sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın, ailelerinin ve onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan tüm Sivaslı hemşehrilerimin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nü tebrik ediyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”

Program sonunda engelli bireylerin ve ailelerinin ´dede´ diye benimsediği Prof. Dr. Recep Toparlı´ya ve´ baba´ diye sevdiği belediye başkan yardımcısı Ahmet Özaydın´a Vali Ayhan tarafından plaket takdim edildi. (İrade)

Büyük Sivas HaberYORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.