DOLAR 28,9278 % 0.07
EURO 31,4605 % -0.05
STERLIN 36,7062 % -0.21
FRANG 33,2498 % -0.08
ALTIN 1.942,58 % 0,96
BITCOIN 1.189.390 4.359

Sivas Sami Aydın Tüneli için Kavşak ve Yeşillendirme Düzenlemesi isteniyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Sami Aydın Tüneli için Kavşak ve Yeşillendirme Düzenlemesi isteniyor

Ankara’dan Sivas‘a dönerken kendisine aniden sürpriz yapılması sonrası, Mevlana Tüneli isminin değiştirilerek Sami Aydın Tüneli olmasının ardından gerçekleşen yerel seçimlerle Başkan Aydın’ın çok önemsediği bir konu yarım kaldı.

Sivas Sami Aydın Tüneli için Kavşak ve Yeşillendirme Düzenlemesi isteniyor

Aydın Sivas’ta değilken alınan tünelin isminin değiştirilmesi kararıyla ilgili şu mesajı atmıştı: “Ankara’dan güzel şehrimiz Sivas’a geliyoruz. Şimdi yolda öğrendim bugün Belediye Meclis Toplantımızda tüm meclis üyesi arkadaşlarımızın tamamı oy birliği ile adımızı Tünelimize vermişler. Aslında bölge sakinlerimizin de isteği buydu, ancak şahsım olarak ben çok sıcak bakmıyordum. AK Parti ve BBP’li Meclis Üyesi arkadaşlarımızın bu sürpriz kararları beni onurlandırmıştır, hemşehrilerimize ve meclis üyesi arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Eski Belediye Başkanı Sami Aydın’ın sıcak bakmamasına rağmen seçimlerden önce kendisine sürpriz yapılarak adı konulan tünelin eksiklerinin yine Belediye Meclisi tarafından şuan ki Başkan Hilmi Bilgin’e de sürpriz yapılarak giderilmesi bekleniyor.

Başkan Bilgin’in Sivas’ta olmadığı bir toplantıda alınacak olan kararla bu basit çalışmanın çok kolaylıkla yapılabileceği biliniyor.

İstiklal Caddesi isminin değiştirilmesi gibi önemli bir konunun Başkan Bilgin’in olmadığı bir toplantıda gündeme geldiği gibi bu konuda en kısa sürede gündeme gelir mi şuan bilinmiyor.

Yani sürpriz yada alenen olacak şekilde 100 Milyondan fazla para harcanarak şuan ki haline getirilen tünelin üst kısmında bulunan toprak alana 3-5 bin lira daha harcanarak yeşillendirilmesi bekleniyor.

Sami Aydın Tüneli ile ilgili bir diğer konu ise özellikle tünel çıkışı veya tünele girişten bir önceki sinyalizasyonda yani Yavuz Sultan Selim Camii civarında lambada bekleyen araçların düz değilde sağa sola dönmek istemeleri durumunda kavşakta yaşanan karmaşa trafiği oldukça sıkıntıya sokuyor.

Ayrıca bahsedilen alanda çok sık trafik kazası yaşanıyor. Ölümlü bir kaza yaşanmadan bölgede gerekli düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.