Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Hilmi Beyin Kızılırmak Diye Verdiği Müjde Atık Su Arıtma Terfi Hattı Yapım İşidir!”

“Hilmi Beyin Kızılırmak Diye Verdiği Müjde Atık Su Arıtma Terfi Hattı Yapım İşidir!”
16 Ocak 2020 - 15:38

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı’ndan geçtiğimiz günlerde Sivas Belediyesi tarafından müjdesi verilen Kızılırmak Projesi ile ilgili açıklama geldi. Başkan Yusuf Koç Sivas müjde diye açıklanan Kızılırmak projesi için “Hilmi beyin açıkladığı proje, Kızılırmak paralelinde atık su arıtma tesisine kadar uzanan güney ve kuzey atık su terfi hattı yapımı işidir. ” dedi.

“Hilmi Beyin Kızılırmak Diye Verdiği Müjde Atık Su Arıtma Terfi Hattı Yapım İşidir!”

Başkan Yusuf Koç’un açıklamalarının tamamı şöyle…

“Sayın Hilmi Bilgin bey in bahsettiği proje Kızılırmak projesi değildir..

Hilmi beyin açıkladığı proje, Kızılırmak paralelinde atık su arıtma tesisine kadar uzanan güney ve kuzey atık su terfi hattı yapımı işidir.

Atık su terfi hattı projesini,

seçim öncesi vatandaşımıza 3 boyutlu görsellerle yerel tv kanallarında, bilboardlarda aylarca gösterilen projeymiş gibi sunulmasına ve bu projenin yapımına başlanıyormuş gibi kamuoyunun yanıltılmasına karşıyız.. biz “Kızılırmak rekreasyon ve çevre düzenlemesi” projesinin yapımına başlanmasını istiyoruz ve bu konuda Akp iktidarından Sivas Belediyesine destek vermesini temenni ediyoruz..

İYİ Parti Sivas il Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız..

Ak partili Sivas belediye başkanı adaylarının 2009 yılından beri her seçim döneminde yapmayı taahhüt ettikleri Kızılırmak projesi diğer beyan ettikleri projeler gibi rafa kaldırılmış görülmektedir, bulunduğumuz tarih itibarı ile tartışmaları gündemde olan Kanal İstanbul projesi yerine,  Sivas Kızılırmak projesi ve tüm Türkiye’de Akp’li belediye başkanlarının seçim dönemlerinde vaat edipte yapmadıkları projeleri yapmaları vatandaşlarımızın refahı açısından daha faydalı olacaktır. Kanal İstanbul için düşünülen maliyetin belkide 1/10 u ile seçim öncesi taahhüt edilen projelerin yapılması ile Türkiye’nin genelinde yaşayan halkımıza hem hizmet götürülmüş olacaktır hemde aynı nispette istihdam alanı açılacağına inancımız tamdır.. Kanal İstanbul yerine Sivas’a Kızılırmak rekreasyon ve çevre düzenleme projesi hayata geçirilsin, bu konuda iktidardan sivas olarak destek bekliyoruz..

İYİ Parti Sivas İl Başkanı

Yusuf KOÇ

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]