Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Askeri Hastane Yeniden Hizmet Verecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Askeri Hastane Yeniden Hizmet Verecek
886
02 Kasım 2016 - 13:19

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas garnizonundaki birliklerden 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığını, eski dikimevini ve yeni yapılan ordu evini, 22. İkmal Merkez Komutanlığını ziyaret ederek gezi ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Sivas Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı´nı ziyaret eden Vali Gül, Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, diğer askeri yetkililer ve askerlerle birlikte öğle yemeği yedi.

Ardından Tugay Komutanlığı içerisinde yaklaşık 2 hafta önce hizmet vermeye başlayan geçici askeri hastaneyi ziyaret eden Vali Davut Gül, burada yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra 1966 yılında yaptırılan ve 2013 yılında kapatılarak hizmet dışı bırakılan Sivas Askeri Hastane ve arazisi hakkında da yetkililerden bilgi alan Vali Gül, yeni yapılacak olan askeri hastane için de gerekli görüşmelerde bulunulacağını söyledi.

5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı´nın ardından yeni ordu evi inşaatını da gezen Vali Gül, gelecek yıl hizmete açılacak olan orduevinin ardından eski binanın yıkılarak kent meydanına dönüştürüleceğini ifade etti.

Son olarak 22. İkmal Merkez Komutanlığı´na geçen Vali Davut Gül, burada da askeri yetkililerden bilgi alarak temaslarını tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558