DOLAR 28,9919 % 0.23
EURO 31,2252 % -0.16
STERLIN 36,3918 % -0.22
FRANG 32,9603 % -0.25
ALTIN 1.866,62 % -1,07
BITCOIN 1.281.753 -0.87

“Aşık” Filmi 30 Aralık’ta Vizyonda

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
“Aşık” Filmi 30 Aralık’ta Vizyonda

Aşık Veysel’in hayat hikayesinden esinlenilen Aşık film 30 Aralık’ta izleyicisiyle buluşacak.

Başrollerini ünlü oyuncu Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal ve Aşık Veysel’in torunu oyuncu Yeliz Şatıroğlu’nun üstlendiği Aşık, “hüzünlü bir aşk hikayesi” olarak dikkat çekiyor. Uğur Aslan, Hülya Şen, Ahmet Bilgin, Faruk Karaçay gibi usta oyuncuların rol aldığı filminde usta oyuncu Hülya Şen Veysel’in annesini, babasını ise Ahmet Bilgin oynuyor. Filmin yönetmenliğini ise Aşka Sürgün, Asi, Genco, Kasaba gibi unutulmaz televizyon dizilerinin senaristlerinden olan ilk kez yönetmen koltuğunda oturan Bilal Babaoğlu üstleniyor. Film,” Veysel’i, Aşık Veysel yapan” karşılıksız aşk hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Özet ve Detaylar

Yedi yaşında çiçek hastalığından kör olan Veysel, Esma’ya deliler gibi âşık olur. Evlenip çoluk çocuğa karışsalar da Esma âşık olmalarına izin vermez ve Mehmet ile kaçar. Bu durumu kaldıramayan Veysel, ilk kez doğup büyüdüğü yurdundan arkadaşı Kemancı Kürt Kasım’la birlikte yola çıkar. Veysel’i Âşık Veysel eden uzun ince yolculuk böylece başlar.

Genç Veysel’in Aşık Veysel olma hikayesini konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Asi, Aşka Sürgün, Kurşun Yarası gibi dizilerin senaristlerinden Bilal Babaoğlu oturuyor. Aşık Veysel’in torunu Yeliz Şatıroğlu’nun da rol aldığı filmin başrollerinde ise Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal, Uğur Aslan, Hülya Şen ve Ahmet Bilgin yer alıyor.

FRAGMAN


YORUM YAP