REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Müge Anlı’dan  Aleyna Çakır dosyasını kapattı Diyenlere Tepki

Müge Anlı’dan  Aleyna Çakır dosyasını kapattı Diyenlere Tepki
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
23 Eylül 2020 - 12:52
Müge Anlı, şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır ve cinayet zanlısı Ümitcan’ın annesi Gülay Uygun’un dosyalarını programında kapatmadığını duyurdu. Anlı ayrıca dosyayı “korktu kapattı” diyenlere cevap verdi.
-fatmanur akkişi

Müge Anlı’dan  Aleyna Çakır dosyasını kapattı Diyenlere Tepki

Türkiye gündemine düşen Aleyna Çakır olayı çözülmeden Aleyna’nın cinayet zanlısı Ümit Can Uygun’un annesinin ölüm haberi duyuldu.

Olay geniş çerçeveye yayılırken konuların da eklenmesi ile Müge Anlı, kendisine yönlendirilen suçlamalar sonrası “Olayın peşini bırakmayacağım” açıklamasında bulunmuştu.

Sosyal medyada Mügeanlıyalnızdeğildir destek mesajları yağarken diğer bir taraftan da “Dosyayı kapattı” eleştirileri gündem oldu.

Bugünkü programda da Aleyna Çakır dosyasını yeniden açan Müge Anlı, dün dosyayı korktu da kapattı diyenlere sitemde bulunarak bir açıklamada bulundu;

“Birinin gelip şunu demesi lazım “Sizi arayan kim? Ben de onu bulayım”. Benim şimdi böyle bir yetkim yok ki. Ben buraya gelenleri getireyim daktiloya da sanık diye vereyim. Ben ne yapabilirim. Sonra şunu da dün gördüm çok üzüldüm “Müge Anlı çekindi mi korktu mu?” Arkadaşlar bakın ben her zaman söylüyorum bu programı beraber yapıyoruz. Yapabileceğim ne kaldı? Lütfen bana söyleyin onu yapayım. Bu kadar daha şahit bulamam ki. Herkes geldi konuştu. Bildiklerini aktardı. Bu yani. Ve kamuoyunda da bununla ilgili mahkemelerde savcılarda polislerde bir kanaat oluştu. Soruşturmalar da yürütülüyor. Aile de burada, gelecek sonucu bekliyor.

Savcılık yeni görüntüler istedi. Bize gelen görüntülerde gece 12’den sonraki görüntüler yok. Ben bunun altında art niyet aramıyorum aramayacağım da. Adalete güveniyorum. Çünkü güvenmek zorundayım. Ama kendimi de anlatmak istiyorum daha ne yapılsın.

Sonra bir şey oluyor yeni bir gelişme çıkıyor. Tekrar davet ediyoruz konukları. Hep diyorum bıraktık zannetmeyin. Çünkü bir şey oluyor o arada. Burada her şey konuşuldu.  Bunu savcı nasıl değerlendirir? Bunun kararını ben veremem. Ama bu daha başka bir şey yok.

Ne iş yaptığı, bir olaya karışıp karışmadığı önemli değil. Benim için fark etmez. Ben ne Aleyna’yı tanırım, ne Gülay’ı tanırım. Ben bakanımızın sözünün sonuna kadar arkasındayım. Eğer arada varsa bir şey ortaya çıkarılmalı. “

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]