hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Fiyatlar El Yakıyor

Son Güncelleme :

31 Ocak 2020 - 14:40

Fiyatlar El Yakıyor

Sivas Perakende Sebze ve Meyve Halindeki fiyatların aniden yükselmesi vatandaşları kaçırırken esnafları da kara kara düşündürmeye başladı.

Sebze ve Meyve Halindeki Fiyatların Aniden Yükselmesi Esnafı Kötü Etkiledi

Sebze meyve hali esnaflarından Ferhat Çobanoğlu kış ayları dolayısı ile 15 gündür çalışamadıklarını belirterek Çarşamba gününden itibaren tezgahlarını açtıklarını ancak fiyatlarında oldukça yükseldiğini söyledi.

Fiyat artışlarından kendilerinin de memnun olmadıklarını aktaran Çobanoğlu; “15 gün önce yeşillik grubundan kıvırcık marul 3 TL, tere ve roka 1 TL, yeşil soğanın demeti 2 Tl olarak satılıyordu,geçtiğimiz çarşamba gününden itibaren ise fiyatlar neredeyse yüzde yüz zamlandı.

Şuan da kıvırcık marul 5 TL, akdeniz kıvırcık marul 5 TL, marul 5 TL, havuç 2 TL’den 3 TL’ye çıktı. Tere ve rokanın demeti 1 TL’den 3 TL oldu. Limon 3 liraydı şuan da 5 TL oldu. Yani şuanda 15 gün önce mal sattığımız fiyatlara bugün mal alıpta tezgahlarımıza getiremiyoruz, herşey yüzde yüz olarak zamlandı. İnşallah bir an evvel seralarımızdan ürün çıkar,mevsimlerde normale dönerse fiyatların düşmesini bekliyoruz”dedi.

Çobanoğlu; “ Müşterilerede birşey diyemiyoruz,geliyorlar bir hafta önce aldıkları ürün 15 liraydı bugün alıyorlar 25 TL ödemek zorunda kalıyor. Bu durumdan hem vatandaşlarda hemde bizler oldukça rahatsızız inşallah bir an evvel fiyatlar düşerse herkes rahat rahat alışverişini yapar”diyerek sözlerini sonlandırdı. (Memleket/Adnan Hasan Fişenk)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol