SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Başarılı Öğrencilerden Altınsoy’a Ziyaret

Başarılı Öğrencilerden Altınsoy’a Ziyaret
Bu haber 11 Ekim 2017 - 13:28 'de eklendi

Uluslararası Model Uçak Türkiye Şampiyonası ve Anadolu Kupası Model Uçak Yarışmasında dereceye giren öğrenciler Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti.

Altınsoy’a Ziyaret

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette öğrencilere Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Bilal Tan, Şehit Ahmet Eyice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METAL) Müdürü İbrahim Bıyık ve Şehit Ahmet Eyice METAL Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayla Çakır eşlik etti.

Öğrencilerin elde ettikleri dereceler hakkında bilgi veren Model Uçak Rehber Öğretmeni Ayla Çakır, Ankara Gölbaşı’nda gerçekleştirilen Uluslararası Model Uçak Türkiye Şampiyonası’nda Şehit Ahmet Eyice METAL 12. Sınıf öğrencisi Melih Özüduru’nun serbest alanda birincilik ödülü aldığını söyledi.

Anadolu Kupası Model Uçak Yarışması’nda ise Şehit Ahmet Eyice METAL 12. Sınıf öğrencisi Selin Uygur’un birinci, Melih Özüduru’nun da ikincilik ödülü aldığını belirten Çakır, aynı dalda Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Zehra Arsu’nun ise üçüncülük ödülü aldığını belirtti. Çakır öğrencilerin bu dereceleri ile EuroChallenge listelerinde yer aldıklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınsoy, bir süre öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencileri elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Altınsoy, başarılarının devamını diledi. Altınsoy, okul Müdürleri Tan ve Bıyık ile Model Uçak Rehber Öğretmeni Çakır’ı da tebrik etti.

Öğrenciler, ziyaret esnasında Altınsoy’a uçak maketi hediye etti. Altınsoy ise öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.(AA)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER