hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Allahın Ayıları Kış Uykusundan Uyandılar!

Son Güncelleme :

08 Nisan 2019 - 11:44

Allahın Ayıları Kış Uykusundan Uyandılar!

Kış uykusundan uyanan ayılar yiyecek turuna çıktı. İşte Kars’ın Sarıkamış ilçesinde görüntülenen boz ayı ve yavrusu…

Allahın Ayıları Kış Uykusundan Uyandılar!

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kış uykusundan uyanan bir boz ayı ve yavrusu yiyecek aramak için şehrin merkezine indi.

Dünyanın tek göç eden boz ayılarının yaşadığı Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kış uykusundan uyanan bir boz ayının yavrusu ile bölgede yiyecek arayışı görüntülendi.

Sarıçam ormanları ve yılın büyük bir bölümü karla kaplı olan Sarıkamış’ta kış uykusundan uyanan ayılar, zaman zaman yavrularıyla yerleşim alanlarına inerek yiyecek arıyor.

Özellikle ilçe çöplüğüne gelerek karnını doyuran boz ayılardan biri de yavrusu ile ormanlık alandan çıkıp çevresi karla kaplı olan TOKİ konutları bölgesine geldi.

Yerleşim alanında adeta tur atıp dolaşarak yiyecek arayan bozayı ile arkasındaki yavrusunu görenler, durumu Kars Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine haber verdi.

Ekipler de ayıların olduğu alana gelip boş arazilere ekmek bıraktı. Anne bozayı, yavrusuyla ekmekleri yiyerek karnını doyurdu.

Ardından Sarıkamış Spor Lisesi bahçesinde bir süre dolaşan anne ve yavru ayı tekrar ormanlık alana dönüp gözden kayboldu.

Bölgede tedbir alan ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler de halka özellikle bu mevsimde daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol