REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Rektör Alim Yıldız’ın Spordaki Aksiyonu Adlı Köşe YazısıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

18 Ekim 2021 - 07:55

Rektör Alim Yıldız’ın Spordaki Aksiyonu

Son Güncelleme :

07 Şubat 2021 - 20:58

Rektör Alim Yıldız’ın Spordaki Aksiyonu

Merhaba dostlar Mutlu, umut ve sağlık dolu Aydınlık yarınlarla merhaba, makaledeki manşeti okuyan spor severler Alim Yıldız hocanın Cumhuriyet Üniversitesine ve sporuna katkısı nedir diye merak ederler elbette.

Rektör Alim Yıldız’ın Spordaki Aksiyonu Adlı Köşe Yazısı

Bu Ülkede ve bu toprağın içinde yaşayan bireyler olarak spordaki yaşananları toplumsal ve sosyal sorumluluğu olan spor adamı ve yönetici dolaysıyla yurttaş olarak bunlara kulak vermemiz gerektiğine inanıyorum (olumlu ve olumsuz yönleriyle)
Cumhuriyet Üniversitesi kültürde, eğitimde her alanda olduğu gibi sporda da geleceğe dönük tasarımları ve kazanımları olan önemli bir müessese olan kurumdur.

Bu nedenle şehrimizdeki heyecanını coşkusunu arttıran Sivas spor Üniversite yönetimimin spordaki olumlu yaklaşımları Cumhuriyet Üniversitesi Spor kulübündeki potansiyeli arttırdığı gibi bir heyecan yaratmasına neden olmuştur.

Pandemi süreciyle başlayan korku ve endişe tüm spor camiasını tedirgin etmeye devam etmişti bakanlığımızın çabasıyla bu normalleşmeye doğru gidince BAL ligini başlatma kararı kulüp temsilcilerini hem sevindirdi hem düşündürdü.

Yeniden bir hayata başlamanın sevinci, öte yandan spor teşekküllerinin ekonomik anlamda nereden katkı alacakları endişesi üzüntüsü varken A.Vahabi Gazi spor kulübünün federasyona katkı bedelini yatırdıktan sonra gözler Cumhuriyet Üniversitesi Spor kulübüne çevrilmişti katılıp katılmayacağı şeklinde.

Değerli dostlar CÜSK geçtiğimiz yıl yine Rektör Alim Yıldız ve ekibinin çabaları ile lige katılarak iyi bir ivme yakaladığı anda pandemi nedeniyle ligler dondurulmuştu.

TFF nin devam kararı sonrasında CÜSK yönetimi CUM.Üni.Rektörü Aklim Yıldızla görüşerek istek ve önerilerini ilettiklerinde hocanın kulübün katkı bedelini yatırdıktan sonra bir çok profesyonel kulüpte olmayan tesisleri revizyona ederek kulübün hizmetine sunmuştur.
Kulüp başkan vekili Taner Çiftçi ve yönetimden oluşan Feridun Bozyiğit, İsmet Çayır ve Muhammed Topçu ise ‘’ hocamızın ‘bize ışık yutacak yol gösterecek düşüncesine her zaman ihtiyacı olduklarını belirterek İleride kullanılmak üzere doğabilecek ekonomik giderler içinde çalışmaların yapıldığını’’ belirttiler. Geçtiğimiz spor sezonun da da Rektör Yardımcısı Hakan Yekbaş ve Mehmet Çimen hocalarımızın spora katkıları yadsınamaz boyutta olmuştur.

CÜSK futbolun dışında Yüzme ve bayanlar voleybol dalında il içi ve il dışı deplasmanlarında Sivas ve Cumhuriyet Üniversitesini en iyi şekilde temsil ederek bir çok başarılar elde eden kulüp haline getirilmiştir.

Rektör Alim Yıldız’ın spor kamuoyundaki düşüncelerin aksine Üniversiteye, Sivas’ın spordaki taban birliklerine Spor kulübüne kullanılmak üzere önemli adımların atıldığını söyleyen yöneticiler ‘’Alim hocamızı Allah başımızdan eksik etmesin ‘’diyerek dua etmeleri de onlara bir isteklendirme sağladığını gördüm.

Sivas’ın yereline bakacak olursak önceki yıllarda tesis yokluğundan yakınırdık, Sporun gelişmesinde temel sorun olarak görürdük son yıllarda Sivas spor ve sporcu potansiyeli açısından yapılan yatırımlarla tesis zenginliğine kavuşan ilk on il arasına giren yöreler içinde olduğunu buradan vurgulamak istiyorum.

Sivas merkezi olduğu gibi Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü de tüm halk katmanlarının , spor kulüplerinin, dışarıdan gelecek öğrencilerimizin tercih edebileceği bir kampüs ve eğitim merkezi haline getirilmiştir.

Rektör Alim Yıldız’ın ekibinin yerel yönetim Hükümet ve bakanlıklar arasındaki iyi diyalogu Sivas’a Üniversite ve spor camiasına büyük yansımaları olmuştur. Göreve geldiğinden bu yana hiçbir süratte ayrıştırma ve ötekileştirme konusu yaşanmadığı gibi birçok olumlu tepkilerin alındığını görüyorum.

Kampüs içinde görev yapan şu an Rektörlük danışmanı aynı zamanda çok sevdiğim değer verdiğim başarılı sporcularımdan biri olan Dr. Yüksel Aydın’ın tekrar danışmanlığa getirilmiş olması spor adına önemli bir gelişmedir, orada birçok değerlerin olduğunu biliyorum.
Değerli dostlar ben şu söylemi devamlı kullanırım ‘’İstikrarın var olduğu yerde başarı gelecek gündedir’’ şeklindeki sözlerim yukarıda sıraladığım konular bunun kanıtıdır değil mi?

Eğitimde sanatta, kültürde, sporda toplumsal aktivitelere öncülük ederek yaptığı katkı ve emeklerinden dolayı Sivas’a Cüsk Kulübündeki sporculara yönetime bir heyecan ve coşkunun yaratılmasına vesile olduğu için Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız hocamı tebrik ediyorum bravo size gerçekten.

Öte yandan Alim Yıldız hocam Türkiye Spor Yazarları Derneği Şube başkanı Kemal Çağlayan arkadaşımıza hayırlı olsun için gittiğimde beni Alim hocanın TSYD için yaptırarak tahsis ettiği büroları gezdirdi gerçekten çok mükemmel denecek kadar harika bir mekanı verdiğinden dolayı kendisine ayrıca teşekkür ederim.

Değerli dostlar Cumhuriyet Üniversitesi Ülkede her alanda yenileşmeye gelişmeye devam eden Üniversiteler arasında yer almıştır. Geçtiğimiz yıl Sivas Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazteciler Federasyonu ile birlikte Sivas kongresinin 100. Yıl törenleri kapsamında Türkiye’deki 100 federasyon ve cemiyet başkanlarının Sivas’ta ağırladığımız da Rektör Alim Yıldız hocamın kendilerini kabul edip gezdiklerinde Sivas ve Cumhuriyet Üniversitesinin öncü bir kurum olduğunu gittikleri illerindeki medya aracılığı ile Türkiye’ye dururmuşlardır.

Öte yandan Sporda gelişmek ve özendirmek için neler yapılması gerektiğini bilen, ileriye dönük uygulamalar yapan böylesi yöneticilere her zaman gereksinim duyulmuştur.

Tekrar katkı ve emekleri için Rektör Alim Yıldız hocamı tebrik eder başarılarının katkılarının devamını dilerim. Görüşmek dileğiyle efendim.

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.