hava
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 314.704 % -0.211
SON DAKİKA

Google News

Ekinci ve Aksu Sivas’ı Karış Karış Geziyorlar

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2020 - 18:35

Ekinci ve Aksu Sivas’ı Karış Karış Geziyorlar

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette bir süre sohbet eden Milletvekili Ekinci, İl Başkanı Aksu ve Rektör Yıldız geçtiğimiz günlerde yapım ihalesi gerçekleştirilen Uygulama ve Araştırma Hastanesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Semiha Ekinci ve Hakan Aksu Rektör Âlim Yıldız’ı ziyaret etti

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Yıldız; “ 2017 Yılında Bakanımız İsmet Yılmaz ve Milletvekilimiz Habib Soluk bey ile hastaneden bir görüşmemizde hastanenin ihtiyaçlarını konuşurken yeni hastaneye ihtiyacımız olduğunu söylemiştik, sayın bakanım o zaman bir çalışma başlatalım demişti. 2017’den itibaren yeni bir hastane için bakanlıklarla görüştük, Kalkınma Bakanlığı ile görüştük, Maliye ile görüştük ve nihayetinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Öğretim Araştırma Hastanesi yapımına karar verdik. Mevcut hastanemizi biliyorsunuz koğuş sistemine göre, yıllık oraya 4-5 Milyon Bakım Onarım yapmamıza rağmen istediğimiz katkıyı alamıyoruz. İnşallah bu sene yani Haziran ayı içerisinde yeni hastanemizin temelini atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Sayın İsmet Yılmaz Bakanıma, Habib Soluk Bakanıma, Semiha Ekinci Vekilime ve İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Yıldız’ın ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “Cumhuriyet Üniversitesi bizim şehrimizin gözbebeği, burada Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinin yenilenmesi gereği rektörümüzün de ifade ettiği gibi 2017 Yılında Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ve Habib Soluk tarafından takip edilen ve geçtiğimiz günlerde de ihalesi yapıldı inşallah en kısa sürede yapımı da tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak.  AK Parti iktidarları olarak Sivas’ta sağlık yatırımlarına devam ediyoruz. Numune Hastaneniz, Çagemimiz, Numune Hastanesi Ek Binamız, Üniversite Kadın doğum ve Çocuk hastanesinden sonra Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastanemizin yeni binası da yapıldığı zaman ve Eski Devlet Hastanesinin de tekrar tadilatı yapılarak faaliyete girmesiyle, İlçelerimizdeki hastanelerimizle birlikte Sivas’taki sağlık altyapımızı çözmüş olacağız. Ben burada emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dönemin bakanlarına milletvekillerimize, rektörümüze ve İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sultan Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol